Veronika Týblová

Veronika Týblová, jedna z řady dětských hvězd, které hereckou dráhu v tomto věku začaly i ukončily, se narodila 6. 8. 1970 v Jablonci nad Nisou. Vyrůstala však v Praze. Matka byla kardiochirurgička, otec – novinář musel z politických důvodů pracovat jako dělník.

Když se hledala představitelka hlavní role do filmu KOČIČÍ PRINC (1978), setkala se na castingu s další známou tváří dětských rolí – Žanetou Fuchsovou, kterou tvůrci obsadili do hlavní role. Veronika si v tomto filmu nakonec zahrála malou roli Míši. Po skončení natáčení ji čekal další konkurz.

Její nejznámější rolí je Mařenka ze seriálu ARABELA (1980), kde spolu s Ondřejem Kepkou ztvárnili hlavní dětské postavy. V osmdesátých letech pak následoval německý seriál KOUSEK NEBE, pohádky POTRHLÁ ANDULA, MADLENKA A STRAŠIDLA a PETRA A PAVLA. Její herecká dráha skončila, když v osmdesátých letech odmítla účinkovat v politických filmech.

Veronika Týblová vystudovala gymnázium a pedagogickou školu. Nyní učí na základní škole v Praze a jak sama říká, práce s dětmi ji moc baví. Je dvakrát rozvedená, má dvě děti.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account