Petra H. má také pětici zajímavých protistresových tipů. Šup na ně!

Jak se vypořádat se stresem ?

STRES … to často omýlané slovo … Co ale vlastně znamená ? Tak nad tím přemýšlím a je tolik možností. Že jsme přetížení, unavení, nešťastní, frustrovaní ? Nebo to už není stres ? Kde je hranice mezi stresem a tím, čemu se říká deprese, vyhoření …

Nevím. Na tohle nejsem odborník

Tak Vám napíšu, jak stres vnímám já a jak se snažím s ním zatočit.

Stres je pro mě ten stav, kdy se dostanu do situace, že se na mě valí 10 věcí najednou, nestíhám jednu pro druhou, dostávám se do časového skluzu, jsem unavená, podrážděná, vrčím na své okolí a nejraději bych si sedla někam do kouta a nebyla a nebo před vším utekla. Občas bych si nejraději dala pár facek  😀

Co mi v tu chvíli pomáhá ? 

NAPUSTIT HORKOU VANU

a dlouho se v ní rozpouštět. Napatlat si masku na obličej, obložit si vanu svíčkama, zhasnout, nalít si sklenku dobrého vína, pustit si svou oblíbenou hudbu (pokud možno nějaké cajdáky), zavřít oči a relaxovat. Ta hudba je u mě nutnost, abych dokázala vypnout a neběhalo mi hlavou, co vše musím a nestíhám.

ZAJÍT SI DO KINA NEBO DIVADLA

Když opravdu nestíhám a mám dojem, že mi schází každá minuta a zblázním se z toho, kupuji lístky do kina nebo divadla a vyrážím za kulturou. Je to paradox, protože vím, že mi ten čas bude chybět, ale vždycky mi to náramně pomůže.  A divadlo je účinnější. Mám pár oblíbených kousků, které už jsem viděla opakovaně, znám slovo od slova, ale klidně si na ně ráda zajdu zase. FAKT FUNGUJÍ !

POZVAT KAMARÁDY NA VEČEŘI NEBO GRILOVAČKU

Kamarádi jsou skvělá volba, když člověku není nejlíp. Můžu jít sice s kamarádkou na sklenku, ale nejsem ten typ, který je příliš “svěřovací” a dokáže se vykecat ze všech svých bolístek. Pro mě je lepší pozvat bandu lidí, uvařit jim něco dobrého, posedět, poklábosit všichni spolu. On člověk často zjistí, že není sám, kdo je ve stresu a řeší podobné problémy. A takový prima večer je k nezaplacení. Navíc vaříme celkem rádi a už to, že musím vymyslet nějaké menu mě přivede na jiné myšlenky.

PUSTIT SE DO ÚKLIDU NEBO ŽEHLENÍ

Ano, i má tolik neoblíbená činnost mi v tu chvíli dokáže vyčistit hlavu. Má to jen jedno úskalí – že si pokaždé u té haldy nevyžehleného prádla a nevymetených koutů nadávám, že nejsem důsledná a nechávám to takhle vyhnít. Což ve mě zase prohlubuje stres.

A tak mě napadlo, že jako správná sjížděčka těchto stránek budu kolegiální a nabídnu pomoc i Vám. My bychom si přece měly navzájem pomáhat. 😉  To je princip tohoto portálu, ne ? Takže holky, ženy, dojeďte do Brd, zažehlete si u nás, zauklízejte … i sklenku dobrého vínka Vám k tomu ráda nabídnu. A bude nám fajn oběma !!!  :-{} [:] Případné zájemkyně, pište do zpráv  🙂 🙂 🙂

POSEKAT TRÁVU

Sekání trávy je skutečně báječný způsob jak zamést se stresem. Jste v přírodě, hýbete se …Navíc je prý věděcky prokázáno, že vůně čerstvě posekané trávy blokuje uvolňování stresových hormonů v mozku. A co víc …vidíte výsledek ihned, za hezkého počasí získáte bronz, dýcháte čerstvý vzduch. Navíc, máte-li elektrickou sekačku, pak je to i adrenalin, jak stále přehazujete šňůru, abyste ji nepřejela. Já už bohužel byla tohoto adrenalinu zbavena. Ale byly to nervy, řeknu Vám  😀

Takže dámy ! Opět výzva pro Vás. Jste ve stresu ? Neváhejte ! Dojeďte ! Sekačku zapůjčím, trávy stále dost. Když ne u nás, u sousedů určitě ! V případě velkého stresu ráda zapůjčím od sousedů i elektrický model 😀  Posekáte, pokecáme, pojíme a popijeme ! Brdy jsou Vám zcela k dispozici.

No a jelikož je sekání trávy sezónní záležitost, v zimě ho skvěle nahradí likvidace sněhu. Taky dobrý relax.

 ……………………………………………………………….

No a pokud není čas a chuť ani na jednu výše zmíněnou činnost a nechce se Vám na výlet do Brd, pak se musím podepsat pod ten – v mnoha blozích omýlaný – SEX !!! Ten opravdu funguje. I když máte pocit, že postelové hrátky jsou to poslední, na co máte ve stresu chuť a náladu, překonejte se ! Stojí to za to. :-{} :-{} :-{} Navíc sladkou odměnou po dobrém sexu je kvalitní spánek, který se se stresem zrovna moc nekamarádí.

Dámy prominou, ale v tomto případě Vás do Brd zvát nebudu.  😡

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account