Hořovická firma Delicia vyrábí akordeony a harmoniky již 100 let. Podnik založil v roce 1920 Josef Kebrdle a v období první republiky dosáhly jeho nástroje světového věhlasu. Dnes si můžete vybrat z široké nabídky akordeonů a heligonek, nebo si nechat postavit nástroj na míru. Většinu dílů si vyrábí harmonikáři z Hořovic sami, aby mohli zaručit kvalitu nástroje ve všech detailech. Mají vlastní kovovýrobu, lisovnu, měchárnu, truhlárnu nebo potahovnu celuloidů. Kvalitní české nástroje si oblíbili hráči na celém světě.
V roce 2020 uběhlo sto let od chvíle, kdy se hořovický rodák, Josef Kebrdle, vrátil z Vídně domů do Čech. Se získanými zkušenostmi z výroby harmonik založil malou firmu na jejich výrobu v rodném domku v Hořovicích. Jeho harmoniky pod jménem Kebrdle brzy získaly velkou popularitu nejen v Čechách, ale po celém světě. Po jeho předčasné smrti převzali výrobu jeho bratři, značka Kebrdle však spolu se znárodněním zanikla a nástroje se v hořovické továrně dále vyráběly pod jménem Lignatone. Jako Delicie známe hořovické akordeony od roku 1963 a pod tímto jménem se vyrábějí dodnes.
 
Současná majitelka firmy, paní Stanislava Koutná, věnuje řízení podniku stejnou péči a lásku, s jakou bezesporu začínal i pan Kebrdle. Proto je zachována z převážné části ruční výroba všech komponentů harmoniky, používané materiály jsou z 90% českého původu a když už je zvolen zahraniční materiál, pochází z Německa nebo z Itálie. Z hořovické továrny se do celého světa vydávají akordeony Delicia a heligonky Hlaváček.
 
Klávesové a knoflíkové akordeony z Hořovic
Klávesové akordeony nabízí hořovická Delicia v širokém rozsahu od modelu Junior s 24 klávesami po model Chorál s 41 klávesami. Vyberou si jak začátečníci, tak profesionální hráči.

Knoflíkové akordeony, nebo také chromatiky, jsou vhodné pro všechny hráče, kteří preferují technickou hru. Díky uspořádání knoflíků obsáhnou s minimálním rozpětím prstů velký rozsah. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro profesionály.
 
Heligonky z Hořovic
Heligonky patří mezi nejoblíbenější lidové nástroje. Delicia je jediným výrobcem tradičních heligonek značky Hlaváček. Vybírat lze z dvouřadé retro heligonky Woody nebo trojřadé mosazné heligonky Hlaváček Mosaz s nejlepšími hlasy A Mano mosaz.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account