240

V tento den (anglicky Free hugs) se lidé po celém světě na ulici objímají. V době koronavirové to není úplně vítané, ale jinak určitě dobrý nápad. A jak vznikl? Za nápadem stojí Juan Mann, který při příletu do Sydney viděl, jak se na letišti všichni objímají a vítají se svými blízkými, ale on se neměl s kým obejmout. Vyrobil si transparent s nápisem “Free hugs” (objetí zdarma), postupně k němu začali chodit lidé a objímat ho.

Tato tradice se ve světě slaví od roku 2004, postupně nachází své příznivce i v Česku.

Nemusíte pouze objímat své blízké z řad rodiny a přátel. Možná, že v tento dnech na ulicích potkáte pro vás neznámé lidi s cedulemi FREE HUGS, kteří poskytují zdarma objetí každému člověku. Nejde přitom o to, aby se s druhými tímto způsobem seznámili, ale aby naopak dělali ostatním radost. V Česku však tato tradice není příliš známá a vzbuzuje spíš nedůvěru kolemjdoucích. Navíc poslední rok v karanténě nám určil držet si od dalších lidí spíše distanc. 

Nezbývá, než si přát, aby se svět vrátil co nejdříve “do normálu” a lidé mohli k objetí přistupovat bez obav a s radostí. Pro letošek se tedy s objetími zaměříme spíš na svojí rodinu a blízké.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account