Karel Černoch se narodil 12. října 1943 v Praze. Již od osmi let se věnoval zpěvu v dětském pěveckém sboru. Nedokončil studia na střední výtvarné škole Václava Hollara a vyučil se klempířem. Kromě jiných zaměstnání se uplatnil v letech 1959 – 1969 jako kulisák Filmového studia Barrandov. Jako profesionální zpěvák pop music začínal v dobách základní vojenské prezenční služby roku 1963.
Jako známý zpěvák a kytarista působil u několika rockových skupin, například Karkulka, Komety, Donald (1963 – 1966) a Juventus (1966 – 1968). Poté jako všestranný zpěvák, textař a skladatel středního proudu (i přes různé zákazy) vystupoval a působil s různými tělesy, na estrádách a koncertech a při sólové činnosti. Pracoval i jako moderátor.
Po omezeném vystupování s kytarou na klubových pódií a hostování v Semaforu (1972) byl přijat za člena divadla Ateliér (1973 – 1975). Následně vystupoval v různých programech, koncertech, zájezdech a vystoupení (mj. s Naďou Urbánkovou), s orchestry Karla Vlacha a Václava Hybše, TOČR, Orchestrem Československé televize, dále s Country Beatem (1981 – 1985) a s vlastní skupinou Bonton (1985 až 1991).
Od roku 1992 se věnoval zejména sólové pěvecké dráze a muzikálové produkci (v AKP, Musical, Hudební divadlo v Karlíně, Jingle Bells, Monte Musical, Nota Bene Musical, Agentuře GoJa a další). Velké popularity dosáhl v zábavných výstupech a v televizních pořadech ve dvojici s Jiřím Wimmerem (1943 – 2001), která se udržela i přes různé těžkosti až do tragické smrti Jiřího Wimmera.
Jako zpěvák populární hudby disponoval technicky zvládnutým mnohovrstevnatým hlasovým fondem a širokým repertoárem. Interpretoval písně „Nářek převozníka“, „Ona se brání“, „Zrcadlo“, „Buďme chvíli bílou zemí“, „Nečeká, že se vrátím“, „Nářek převozníka“ atd. Své písně vydával na audio nosičích a zpíval v zábavných pořadech v rozhlase („Oliver Twist“ či „Pohádka máje“) a v televizi.
Vydal vzpomínkovou knihu „Karel Černoch: Já bejval divnej kluk“ (2005). Zde dvou manželství měl syna a dceru. Karel Černoch zemřel náhle na rakovinu tlustého střeva 27. prosince 2007 v Praze ve věku šedesáti čtyř let.
Karel Černoch: Před deseti lety prohrál nejtěžší bitvu života | stars24.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account