Je synem herce Ladislava Trojana a bratrem producenta a režiséra Ondřeje Trojana, s kterým ho až do nedávné doby často veřejnost zaměňovala. V mládí byl jeho velkou vášní basketbal, jenže jeho výška ho limitovala natolik, že místo kariéry profesionálního sportovce se vydal v otcových šlépějích. Ještě před maturitou na sportovním gymnáziu měl v kapse dopis o přijetí z DAMU. V roce 1988 nastoupil do Realistického divadla, kterému dal přednost před Národním a kde také podepsal Několik vět. Dostal menší role v seriálu DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY Antonína Moskalyka, s nímž se o jedenáct let později opět sešel při natáčení ČETNICKÝCH HUMORESEK.
Po revoluci Realistické divadlo opustil a následujících osm let působil v Divadle Na Vinohradech. Díky své zajímavé barvě hlasu, s kterým si umí doslova pohrávat, byl často obsazován v dabingu či rozhlasových hrách. Přijal angažmá v Dejvickém divadle, kde ztvárnil několik nezapomenutelných rolí a za jednu z nich získal v roce 1999 cenu Thálie. Zde ho „objevil” režisér David Ondříček shánějící obsazení do svého nového filmu SAMOTÁŘI. Díky roli podivínského chirurga se Trojan konečně dostává do povědomí širší veřejnosti, což bylo ještě umocněno vysíláním ČETNICKÝCH HUMORESEK a diváky zbožňovanou postavou Bédi Jarého. Poté jako by se s nabídkami roztrhl pytel a Trojan během krátké doby získává tři České lvy (SMRADI, JEDNA RUKA NETLESKÁ, MUSÍM TĚ SVÉST). Zahrál si i pod vedením svého bratra v ŽELARECH, nominovaných na Oskara. Z poslední doby patří mezi jeho úspěchy filmy PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ režiséra Petra Zelenky či vánoční pohádka ANDĚL PÁNĚ Jiřího Stracha. V dabingu exceluje v seriálu 24 HODIN, kde namluvil postavu agenta Jacka Bauera v podání Kiefera Sutherlanda.
Natočil dvě reklamní série s jedním telefonním operátorem. Jedná se o půlminutové skeče s groteskním nádechem na pokračování, kde má Trojan možnost ukázat zase jinou svou komediální polohu.
Trojan je hercem evropských parametrů, bohužel pro něj i pro evropské diváky zatím zůstává limitujícím faktorem angličtina. Plánuje na své angličtině zapracovat (což mu ostatně kladl na srdce Sebastian Koch, jeho protivník z filmu Ve Stínu,) prázdninovou účastí na nějakém zahraničním jazykovém kurzu.
Je to jeden z nejlepších a nejvytíženějších českých herců současnosti. Jeho civilní projev s nádechem jemné komiky je tak věrohodný a uvěřitelný, že divák se s jeho postavou dokáže lehce ztotožnit. Za jeho nynějším úspěchem stojí nejen nevídaný herecký talent, ale také léta odříkání a tvrdé práce v divadle, v televizi či v rozhlase, kde zůstal tak trochu nepovšimnut.
Ivan Trojan má čtyři syny se ženou Klárou, rovněž herečkou. 
Ivan Trojan má čtvrtého syna. Manželka porodila Vašíka | Blesk.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account