Janek Ledecký (Jan Ledecký) je český zpěvák, kytarista a skladatel, který se narodil 27. července 1962 v Praze. Patří mezi nejoblíbenější umělce v České Republice, který se proslavil i v zahraničí. Se svoji ženou Zuzanou mají syna Jonáše a dceru Ester.

Studium
Po základní škole odmaturoval na gymnáziu Sladkovského a následně šel studovat na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kterou ukončil s titulem JUDr. Práva šel tehdy studovat, aby se vyhnul vojně a udělal radost svým rodičům. Zároveň nevěřil, že by se mohl muzikou uživit. Jeho tehdejší idolové bratři Tesaříkové, se totiž živili jako umývači výloh a další z idolů, Ivan Hlas, byl prodavač v knihkupectví. Po studiu se ovšem rozhodl pustit do hudby naplno a právničině se nevěnovat vůbec. Teď už každý ví, že to bylo správné rozhodnutí, které se Jankovi rozhodně vyplatilo.

Dcera Ester Ledecká a syn Jonáš Ledecký
Janek Ledecký má dceru Ester Ledeckou (nar. 23. Března 1995), kterou znají všichni příznivci zimních sportů. Je totiž skvělá česká snowboardistka a alpská lyžařka. Je dvojnásobnou juniorskou mistryní světa ve snowboardingu, vítězka světových pohárů, reprezentovala naši zemi na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči, kde se umístila na předních pozicích. Zúčastnila se také Mistrovství světa 2017. Na Zimních olympijských hrách 2018 v Jižní Koreji zvítězila v superobřím slalomu žen.

Jankův syn Jonáš (nar. 24. Září 1993) je český výtvarník a komiksový kreslíř. Od malička se také věnoval snowboardingu, byl v juniorské reprezentaci. Kvůli grafické škole ale pověsil profesionální snowboarding na hřebík. Mimo to se také věnuje hudbě. Se svojí skupinou dělali předkapelu např. Peterovo Nagymu. Zahrál si také ve filmu Snowboarďáci.
Ledecký je také aktivním sportovcem. Momentálně na první místo řádí windsurfing. V době studií hrál ragby. Kvůli častým zraněním, které mu znemožňovali hru na kytaru, přešel na softbal. Od 3 let lyžuje, takže Ester šla částečně v jeho šlépějích.
Janek Ledecký: Covid vykazuje všechny znaky náboženství - CNN Prima NEWS

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account