Ženské křestní jméno Rozálie pocházející z latiny. V českém kalendáři se vyskytuje také Růžena. Vykládáme jako růže anebo růžová. V ČR se v dobách dřívějších jméno vyskytovalo spíše ojediněle, ovšem v posledních letech zažívá docela boom. Domácí podoby: Rozárka, Rozálka, Róza, Rózina, Rózička, Saly.

Jméno, které sluší ženám, co jsou opravdovými dámami. Voní růžemi, něhou a empatií. Je velmi důležité, do jaké společnosti se jeho nositelka narodí, protože jen málokdy se jí podaří vybočit ze zaběhnutých rodinných kolejí. Ve studiu dosahuje díky své píli a učenlivosti většinou velmi dobrých výsledků. Ve vztazích bývá stálá, a pokud se opravdu zamiluje, vydrží jí to zpravidla až do konce života. Když přijdou problémy, ukáže se, že pod křehkou slupkou ukrývá bojovného ducha. K překážkám se staví čelem a nikdy nepropadá malomyslnosti.

Mezi nejznámější nositelky tohoto jména patří u nás asi režisérka Rozálie Kohoutová, jejíž sestrou je herečka Berenika. Dále pak herečka Rozálie Havelková, dcera hudebníka Ondřeje a vnučka herečky Libuše Havelkové. Tímto jménem pojmenovalo své dcery více známých osobností – např. Jana Šulcová s Oldřichem Víznerem mají dceru Rozálii Víznerovou, manželé Miriam a Daniel Landovy dceru Rozálii Landovou, dále tu je Rozálie Prachařová (Linda Rybová a David Prachař), Rozálie Jandová (Alice a Petr Jandovi) a také tak pojmenoval svojí dceru herec Filip Tomsa.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account