Já sama osobně kávě vůbec nerozumím, klasická mi voní, ale nikterak nechutná, vlastně ani pořádně nevím proč.

Káva je druhou nejobchodovanější komoditou na světě hned po ropě. Pojďme se tedy podívat na ty nejdražší z nich.

5. Hacienda La Esmeralda

Pátá příčka patří panamské legendě, pěstované výhradně ve stínu stromů guava a v sopečné půdě vysočiny Boquete. Velice aromatická káva s lehkým ovocným tělem, kilogram kávy vyjde v přepočtu na 4 600 Kč.

4. Hawaiian Kona Coffee

Tato káva se pěstuje pouze v okrese Kona, a to na Big Islandu na Havaji. Od 18. století platí mezi nejkvalitnější kávy světa. Chuť je ovlivňována specifickými podmínkami jejího pěstování – slunce, přeháňky téměř každý den, mírný vítr a teplé noci. To vše v kombinaci s výživnou půdou vulkanického typu. Chuť kávy Hawaii Kona je popisována slabším tělem, střední kyselostí a příjemnou sladkostí. Kilogram kávy vychází na 6  500 Kč.

3. Jamaica Blue Mountain

Území kolem Modrých hor se, podobně jako u kávy Hawaiian Kona Coffee, vyznačuje úrodnou vulkanickou půdou. Zrnka této kávy jsou trochu větší a chuťově káva dosahuje vysoké kvality. Má silné aroma, bohatou chuť a plné tělo se střední kyselostí. Vůně čerstvých zrn může připomínat květy a chuť kávy kakaové boby. Za kilogram této kávy bychom zaplatili zhruba 7 700 Kč.

2. St. Helena Coffee

Káva z ostrova Sv. Helena v jižním Atlantiku má své kořeny až u Napoleona Bonaparte, který se o kultivaci kávy na ostrově zasadil. Mírné podnebí ostrova a úrodná půda daly vzniknout výjimečné kávě. Kávu poznáte podle jedinečné květinové vůně s tóny citrusů. Cena této kávy se šplhá k necelým 8 000 Kč za kilogram.

1. Kopi Luwak

Suverénní vítěz – filipínské národní bohatství. Káva, která prošla trávicím traktem kunovité šelmičky jménem cibetka. Cibetková káva má chuť po švestkách, někteří cítí karamel a ořechy. Její cena je opravdu vysoká, vychází na necelých 18 000 Kč za kilogram.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account