Marie Motlová se narodila v roce 1918 v Mladé Boleslavi. Začínala jako zdravotní sestra, ale tomuto povolání se věnovala pouze krátce. Lákalo ji herectví. Za okupace proto absolvovala pražskou konzervatoř. Za svůj život prošla několika divadly: divadlem D 34, Národním divadlem, 10 let byla členkou divadla v Mladé Boleslavi a od roku 1966 do roku 1979 hrála v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně.

Poté odešla do důchodu. Působila i jako hlasatelka pražského rozhlasu. Film ji objevil až v roce 1969 – v době, kdy ji bylo 51 let. Tehdy připravoval režisér Jaroslav Papoušek filmovou komedii Ecce homo Homolka a vybral si ji do jedné z hlavních rolí – bábi Homolkové. Setkala se zde s Josefem Šebánkem, Helenou Růžičkovou a Františkem Husákem. Pro velký zájem diváků vznikla ještě další dvě pokračování s názvy Hogo fogo Homolka a Homolka a Tobolka. Bohužel po těchto filmech přišly už jenom menší a epizodní role.

Za všechny si připomeňme jeptišku z Petrolejových lamp, matku z komedie Televize v Bublicích aneb Bublice v televizi, Maruštíkovou z Bouřlivého vína, Motyčkovou z Konečně si rozumíme, Bekišovou z filmu Náš dědek Josef, svačinářku z Marečku, podejte mi pero! a sousedku z komedie Já už budu hodný, dědečku!.

Naposledy se objevila před filmovou kamerou v roce 1984 v komedii Všichni musí být v pyžamu, kde se prakticky jenom mihla. Zde hrála opět pod vedením Jaroslava Papouška, který ji pro film objevil. Často hrávala také v televizi, kde bezesporu k její nekjrásnější roli patří hospodyně Ema ze seriálu Nemocnice na kraji města. Mohli jsme ji vidět také v seriálu Žena za pultem či v Bakalářích. Zemřela 26. srpna v roce 1985 v Praze.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account