Dana Morávková se narodila 29. 7. 1971 v Písku. V letech 1989-1993 studovala herectví na pražském DAMU a hned poté choreografii na HAMU (1993-1998). Již během svých studijních let hostovala v Činoherním studiu v Ústí nad Labem (92-94), poté ji angažovalo jako velmi výraznou herečku Divadlo na zábradlí a od roku 2001 účinkuje v Divadle bez zábradlí v Praze, kde hraje doposud.
V roce 1997 se také začala podílet s jinými choreografy na některých pohybových projektech. Dnes se může chlubit dlouhým výčtem vynikajících choreografií. Podílela se na nastudování opery Rusalka (2005), divadelních her Popelka, Čert a Káča, Labutí jezero nebo choreografií k filmům Z Pekla štěstí (1999) a Andělská tvář (2002), ve kterých si zahrála vždy i jednu z hlavních rolí.
Sama si v divadle zahrála některé významnější role, např. Mášu v Revizorovi, Karolku v Její Pastorkyni a Rusalku ve stejnojmené opeře A. Dvořáka. Na počátku 90. let se začala objevovat i v televizi, kde ztvárnila v několika pohádkách role princezen a jiných ženských hrdinek.
Do diváckého podvědomí se dostala v roce 1994, kdy se stala novou tváří TV Nova. Začala moderovat Snídani s Novou, a to až do roku 1998, kdy přestoupila na konkurenční TV Prima, kde až do roku 2006 moderovala pořad Prima jízda. Jako krásná a zkušená herečka je zvána i k moderování některých významnějších akcí.
Ve filmu naplno prorazila až díky roli závistivé princezny Dory v Troškově filmu Z pekla štěstí, ještě důležitější úlohu měla v jeho druhém pokračování (2001). V roce 2002 se objevila v dalším Troškově filmu Andělská tvář a o rok později si zahrála jednu z vedlejších rolí (učitelku) ve filmu Kameňák (2003). Vrcholem její herecké kariéry byl zatím rok 2004. V tomto roce se objevila v druhém pokračování Kameňáku, jako barmanku si ji vybral Stephen Sommers do svého filmu Van Helsing a začala natáčet svou životní roli Andrey Rubešové v seriálu TV Prima Rodinné pouta (2004-2006). Objevila se samozřejmě i v jejich volném pokračování nazvaném Velmi křehké vztahy (2007-?).
Vyzkoušela si roli fotomodelky pro kolekce značek Debenhams a kosmetiky Revi Face, v listopadu 2006 nafotila glamour fotografie i pro Palyboy. Díky seriálu Rodinná pouta se stala tváří prestižní značky brýlí Kio Yamato. Manželem Dany Morávkové je herec a zpěvák Petr Malásek, s nimž má syna Petra.
Mnoho pohody a tvůrčích nápadů přeji ke kulatému výročí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account