Narodil se v Praze 26. května 1991 krátce poté, co se tam z Brna přestěhovali rodiče – herec Miroslav Donutil a Zuzana Donutilová. Má o 12 let staršího bratra Tomáše, jenž podniká v oblasti informačních technologií.

Studoval na pražské konzervatoři, kterou dokončil v roce 2011 absolventským představením Rej. Už v předchozím představení konzervatorního Divadla Na Rejdišti Žádná – celá – nekonečno si ho vyhlédl režisér Vladimír Morávek. Od sezóny 2011/2012 pak nastoupil k angažmá v Morávkově brněnské Huse na provázku, kde si zahrál např. i po boku svého otce v inscenacích Amadeus a Ubu králem: Svoboda!. Jeho první rolí v Huse byl mladý Leoš Janáček ve hře Leoš aneb Tvá nejvěrnější.

Už od svých 19 let, ještě během studia na konzervatoři, začal hostoval v pražském Národním divadle, a to společně s otcem v inscenaci Sluha dvou pánů, kde po Janu Hájkovi převzal roli Silvia. Spolu s inscenací skončil v prosinci 2016.

Byl nominován na Cenu divadelní kritiky Talent roku 2014.

Od mala účinkoval i v televizní tvorbě. Poprvé se objevil v sedmi letech v drobné dětské roli v seriálu Hotel Herbich (1999). Společně se svým otcem Miroslavem Donutilem si zahrál v jednom z dílů cyklu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Později účinkoval i ve filmech jako Lidice (2011) nebo Probudím se včera (2012). Jednu z hlavních postav ztvárnil v historické krimisérii Četníci z Luhačovic, po boku svého „četnického kolegy“ Roberta Hájka. S ním hrál už na konzervatoři a potkali se také při natáčení seriálu Josef a Ly pro Českou televizi.

Krásné narozeniny Martine,  spoustu zdraví, štěstí, lásky a také herecké práce, která bude bavit Vás i Vaše diváky,

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account