159

Věděli jste, že i růžová barva má svůj mezinárodní den? Je jím 23. červen. Růžová je spojována s energií, volností a láskou. Je velice uklidňující, uvolňuje mysl a napětí, a proto se hodí i do interiérů. Ale doba, kdy se používala pouze do dívčích pokojů je dávno ta tam.

Růžová je jedna z nejuniverzálnějších barev. Má mnoho odstínů, ale je velice důležité vybrat ten správný. Pokud si nepotrpíte na extravagantní interiér, vsaďte na pudrové odstíny. Světle růžovou lze použít i jako neutrální. Svou jemností totiž nepoutá pozornost a vytváří tak dokonalé pozadí.  Můžete ji použít do obývacích pokojů, do jídelen i kuchyní.

Se zelenou vytvoří kontrastní pár, s oranžovou působí v prostoru velmi svěže. Sluší jí to také v kombinaci s chladným betonem a všemi tóny šedi. A jestli se někam opravdu hodí všechny odstíny růžové, pak je to právě dětský pokoj nebo ložnice. Růžová dodává energii, a pokud máte ráno problém se vstáváním, může Vám právě tato barva pomoci. Při zařizování dětských pokojů je však hlavním kritériem jejich spokojenost, proto se dětí nezapomeňte zeptat, jaké jsou jejich představy.

Růžová je přírodní barva, která vzniká smícháním červené a bílé barvy. Svůj název získala podle květin – růží. Nenajdeme ji ve spektru světelného paprsku, protože nemá připsanou vlnovou délku.

Růžová je také barva mírnosti, něhy a vyšších citů v lásce. Růžová může též symbolizovat rozpouštění protikladů bílé a červené v symbolice barev.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account