Bez meteorologických předpovědí si dnes již téměř nedokážeme představit náš život. Spoléháme se na ně při plánování výletů, dovolené. S obavami hledíme, když dle předpovědi do naší oblasti míří velká voda, vítr, má se prudce ochladit, sněžit, být námraza…Není divu, že si meteorologie a meteorologové zaslouží svůj mezinárodní den.

Světový den meteorologie byl vyhlášen jako připomínka dne 23. března roku 1950, kdy vzniklo WMO – Světová meteorologická organizace. Československo bylo v té době jedním ze zakládájících členů. Právě tato organizace se stává zváštním odborem Organizace spojených národů pro oblast meteologie, hydrologie a další související fyzikální vědy.

Tento den bychom mohli pro laickou veřejnost nazvat Světovým dnem počasí, neboť právě meteorlogie se počasím zabývá, neboť ovlivňuje náš každodení život a jsme na něm závislí. Toto uvědomění bylo velmi významné neboť v současnosti můžeme více či méně počasí předpovídat a díky tomu zachránit mnoho lidí před významnými katastrofami.

Sledování počasí má velký význam i pro národní hospodářství a to konkrétně sektory zemědělství, vodní hospodářství, dopravu či energetickou oblast.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account