Tento den připomíná vznik světové federace turistických průvodců před šestatřiceti lety v Izraeli.

Průvodci působí ve všech turisticky rozvinutých zemích na světě. Jejich práce není jen pouhým výkladem o kulturních a přírodních památkách, nýbrž zahrnuje širší pomoc domácím i zahraničním návštěvníkům.

Průvodce je skutečným ambasadorem svého města či kraje. Často je jediným místním obyvatelem, s kterým návštěvník přijde do bližšího kontaktu. Proto je kvalita průvodců důležitá. Průvodci potřebují dobré odborné i jazykové vzdělání, organizační talent, komunikační dovednosti i příjemné vystupování.

Mezinárodní den průvodců si klade za cíl upozornit na profesi průvodců a jejich roli v trvale udržitelném rozvoji a vzájemném porozumění mezi lidmi.

V jiných letech se v tento den konala celá řada akcí, bohužel poslední rok v podstatě průvodcům zastavil jejich činnost. Letos tedy oslava tohoto mezinárodního dne bude mít symbolický rozměr.

Půjde o vzájemnou solidaritu a spolupráci průvodců po celém světě v dobách dobrých i špatných. Navzdory všem obtížím (nejen) průvodci věří, že se cestovní ruch z této krize dostane a služby kvalifikovaných turistických průvodců si najdou své zákazníky.

Na mezinárodní den průvodců jsou připravována krátká videa s průvodci a o průvodcích. Sledujte jejich facebook a youtube.

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account