Datum tohoto světového dne bylo ustanoveno v roce 1983. Vybráno nebylo jen tak náhodou. V tento den slavil své narozeniny Mahátma Gándhí,  jeden z největších politických a duchovních vůdců Indie a indického hnutí za nezávislost.

Po celém světě jsou ročně miliardy poražených zvířat, se kterými není v vůbec zacházeno jako s živými tvory a mnohdy jsou chovány v příšerných podmínkách. Tento den je na protest tomuto chování k zvířatům, ale také na zamyšlení jak těmto věcem předejít. Jedná se o problém “”vyspělého”” světa, protože hospodářská zvířata jsou zvířaty užitnými a jsou chovány za účelem konzumace, ale i tito tvorové mají právo na řádné a slušné zacházení. ”

V tento den zastánci práv zvířat pořádají napříč republikou pietní pochody s cílem upozornit na podmínky v jakých jsou taková zvířata chována a jak je s nimi zacházeno.  Tato zvířata se přitom neliší od zvířat, kterým říkáme domácí mazlíčci. I ona jsou přátelská, hravá a společenská, jen nedostanou příležitost se tak projevit. Jsou citlivá a inteligentní, dokonce mnohdy více, než si dokážeme představit.

Více o pražské akci k tomuto dni se můžete dočíst zde:

https://soucitne.cz/kalendar-akci/svetovy-den-hospodarskych-zvirat-praha-3

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account