V koronavirové krizi se zapomíná na hodně věcí. Bylo by chybou upozadit i problémy lidí s idiopatickými střevními záněty (Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou). Tímto onemocněním trpí v České republice více než 56 tisíc jedinců, v Evropě 3,4 milionu, a ve světě pak dokonce 10 milionů lidí. To rozhodně není zanedbatelné číslo.

Podpořme pacietny v tento den třeba tím, že si na sebe vezmeme fialové oblečení.

V minulosti byly idiopatické střevní záněty chorobami s vysokou úmrtností a výrazným zhoršením kvality života pacientů. Přestože celkový počet nemocných v České republice stoupá, úmrtnost je, především díky inovativní léčbě, relativně nízká a stabilní.

Změny posledních let souvisejí s nástupem biologické léčby, kterou je dnes v rámci dedikovaných center léčena přibližně polovina pacientů. Léčba je tak stále dostupnější.Současná strategie léčby je založena na terapii na míru konkrétním pacientům. Cílem je dlouhodobé potlačení zánětlivé aktivity, snížení rizika strukturálních změn a opakovaných chirurgických výkonů.

Chirurgické výkony minimalizují ztrátu resorpční plochy tenkého střeva a zachovávají celistvost trávicí trubice a tím kontinenci pacientů. Laparoskopické operace se staly u Crohnovy nemoci a ulcerózní kolitidy součástí klinické praxe.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account