Pražská rodačka, herečka divadelní, filmová i televizní, se zkušenostmi moderátorskými. To je sympatická a nepřehlédnutelná blondýnka Lucie Benešová.
 
Lucie Benešová je velice atraktivní žena a jistě nikoho nepřekvapí, že ji režiséři rádi obsazují do rolí, které se neobejdou bez “lechtivých” scén. Dokonce si zahrála i ve filmu erotickém – PEKLO V ŘETĚZECH II (1993). Odhalení vnadů se nevyhnula ani ve filmech VEKSLÁK ANEB STARÉ ZLATÉ ČASY (1994) ani v dramatu inspirovaném skutečnými událostmi SAMETOVÍ VRAZI (2005). Pak následovala role kurátorky Barbary (RO(c)K PODVRAŤÁKŮ, 2006) a v úspěšné, vinařské, komedii BOBULE (2007) ztvárnila Markétku – nevěrnou vinařovu ženu.
Seriálový boom se nevyhnul ani Lucii Benešové. Kromě několika epizodních rolí – ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ, OŠKLIVKA KATKA, TRAPASY nebo TO NEVYMYSLÍŠ – vytvořila ve dvou dalších jednu z hlavních postav. Prvním byl seriál ON JE ŽENA (zprávařská kolegyně Ivany Chýlkové). Krátce po porodu se objevila příležitost na roli v seriálu HORÁKOVI (2006), který chystala veřejnoprávní ČT. Zde byl jejím partnerem (seriálovým manželem) Igor Bareš. Shodou okolností to nebylo první herecké spojení. Několik měsíců před tím sehráli manželský pár v koprodukčním snímku SCHRÖDERS WUNDERBARE WELT.
Lucčino herectví divadelní můžete posoudit v Branickém Divadle nebo na představeních Divadelní společnosti Hata. Jako moderátorku ji možná někteří diváci (milovníci bulváru) pamatují z pořadu PRÁSK! (vysílala kdysi TV Nova) jako jednu z trojice “Berušek”. Možná ani netušíte, že Lucie často propůjčuje svůj hlas v dabingu, který má u nás dlouholetou tradici a patří neodmyslitelně k herecké profesi.
Lucie Benešová má s hercem Filipem Blažkem má syna Luciána. Nyní je vdaná za  herce Tomáše Matonohu. S ním vychovává syna Štěpána a osvojenou dcerku Sáru. Spolu si v roce 2004 zahráli v televizní inscenaci NADMĚRNÉ MALIČKOSTI: MUŽ, KTERÉHO CHTĚJÍ a oba si zahráli v již zmíněné komedii BOBULE.
Lucie Benešová: Na životní roli tchyně se moc těším - iDNES.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account