Spolu s Mezinárodním dnem nevidomých, slavíme v dnešním dni i den laskavosti.

Je skvělé, že laskavost už má i svůj den v kalendáři. Vyjadřujeme tím, jak důležité místo v našem životě laskavost má – nebo může mít. Je vědecky podloženo, že laskavost prodlužuje život. Činí nás šťastnějšími a vytváří kvalitnější mezilidské vztahy. Je dobrá pro naše zdraví a hlavně, je nakažlivá. Pokud budeme laskaví, náš pozitivní vliv bude působit na naše okolí.

Laskavost často vnímáme jako vlastnost, která pomáhá druhým. Ve skutečnosti je ale nejvíce prospěšná nám samotným. Proto buďme vstřícní nejen ke svému okolí, ale také sami k sobě. Můžete tak potěšit ostatní a svému životu dodat smysl.

Letošní ročník iniciativy #jsemlaskavec bude zřejmě kvůli zaváděným opatřením a omezením sociálního kontaktu jiný. O to důležitější ale v této době je, abychom byli laskaví k sobě samým i ostatním. Organizátoři připravili k nabízeným dobrým skutkům alternativy, jak je vykonat odkudkoli. Zájemci tak například mohou vybrat staré oblečení a darovat ho potřebným nebo připravit balíček s krmením či dekami pro psí útulek.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account