Ewa Farna je zpěvačka polské národnosti s českým občanstvím. Vystudovala Gymnázium s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně, 6 let studovala klavír na ZUŠ Třinec a rok studovala práva ve Varšavě. Do dospělosti bydlela s rodiči ve Vendryni a momentálně žije se svým manželem a kytaristou Martinem Chobotem u Prahy. Je křesťanka.
 
Ve svých třinácti letech vydala píseň a následně stejnojmenné album „Měls mě vůbec rád“, které započalo její hudební kariéru v České republice. Do povědomí sousedních Poláků se dostala výrazně až v roce 2010 nahrávkou „Cicho“. Do roku 2019 stihla vydat 14 alb, z nichž 9 tvoří studiové nahrávky (4 české a 5 polských), 4 záznamy koncertů (3 české a 1 polský) a 1 „best of“ vydání výběrových písní k příležitosti desetiletého výročí kariéry.
Za svou kariéru získala mnoho hudebních ocenění. Ve svých 15 letech vyhrála bronzového slavíka v rámci ocenění Český Slavík a svou pozici dokázala následně 7x obhájit. V roce 2017 získala slavíka stříbrného. Zpěvačku rovněž ocenila hudební akademie při Cenách Anděl v roce 2011 za album „Virutální“. Ewa se však může pochlubit i cenami z prestižních polských soutěží a festivalů, mezi které patří např. Sopot Hit Festiwal či Eska Music Awards, nebo nominacemi na MTV Europe Music Awards.
Farna se stala historicky nejmladší českou zpěvačkou, která jela samostatné turné, a rovněž si drží post nejmladší české porotkyně SuperStar, kde usedla za porotcovský stůl v roce 2013.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account