Zámek Jemniště je historická památka nacházející se v Jemništi, což je obec v okrese Benešov v České republice. Zámek byl postaven v 16. století a během let prošel několika úpravami a rekonstrukcemi. Dnes je jedním z nejvýznamnějších barokních zámků v České republice.

Jemniště patřilo různým šlechtickým rodům, včetně rodu Lobkowiczů, kteří zde sídlili po více než 200 let. Během této doby byl zámek přestavěn do současné podoby a vyzdoben mnoha uměleckými díly a sbírkami, včetně rozsáhlé knihovny a obrazové galerie.

Dnes je zámek Jemniště otevřen pro veřejnost a nabízí prohlídky interiéru i exteriéru. Návštěvníci mohou vidět mnoho historických místností, jako jsou například Velký sál, Zrcadlová chodba, Modrý salon, kapli svatého Jana Nepomuckého a další. Kromě prohlídek se na zámku konají také různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty, výstavy a svatební obřady.

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Byli jsme zde, moc se nám líbila zámecká zahrada a park a bílí pávi 🙂

  2. Na Jemništi jsme před několika lety s mužem a mladším synem také byli a dokonce se tam potkali i s jejich majiteli, hezké výletní místo.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account