Často si vzpomenu na to, jak jsem kolem roku 2000 říkala, že bych jednou chtěla do jižních Čech a vidět Hlubokou, Český Krumlov nebo Červenou Lhotu. A všechna místa se mi povedla, dokonce jsem na nich byla již několikrát. A to s dcerou nebo přáteli a v posledních letech i s manželem.

Zámek Červená Lhota

Červená Lhota je renesanční vodní zámek ve východní části jižních Čech na severu Jindřichohradecka.  U něho se nachází stejnojmenná ves, nyní část obce Pluhův Žďár.

Zámek s rybníkem, parkem a některými hospodářskými budovami je od roku 2001 národní kulturní památkou.

.Je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti.

Zámek stojí na skále, která se přehrazením údolí a zvýšením hladiny vody stala ostrůvkem v zámeckém rybníku. Má uzavřenou čtyřkřídlou dispozici kolem čtvercového nádvoří.

Přístup k zámku je po kamenném mostě. Uprostřed severního křídla proti mostu se nachází vstupní věž s barokním portálem z r. 1641.

Zdroj: Wikipedie

Tagy:
4 Komentářů
 1. Jo,, tak tam jsem byla asi 3x za život, dokonce jednou i s rodiči…ale už je to drahně let i od té poslední návštěvy.

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  Tak přesně tohle chci toto léto, projet Jížní Čechy a zařadit tento zámek, ale četla jsem, že je nyní veřejnosti nepřístupný 🙁

  • Author
   Lenka Hudečková 1 rokem ago

   Aha, tak to nevím, ale možné je vše :-). Stojí za to se přijít jen k němu podívat, Ten červený zámek na vodě mě vždy fascinuje… Jednou jsme tam s manželem jeli v pondělí, kdy měli zavřeno a užili si ten klid, focení bez lidí…sice jen na půl hodinky okolo zámku, ale líbilo se nám to moc 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account