Vojtěchovská rozhledna se nachází v Pardubickém kraji, zhruba 7 km od Hlinska. Její návštěvu pak lze snadno spojit s návštěvou nedalekého skanzenu.

Kombinovaná rozhledna ze dřeva a kamene byla dostavěna v roce 2010. Vyhlídková věž má 3 plošiny, přičemž na tu nejvyšší je nutné vystoupat až do výšky 11,7 metru. Nabízí se odtud výhledy především na okolní Železné hory a Žďárské vrchy, za velmi dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Kralický Sněžník nebo Sněžku.

V přízemí je vybudováno obslužné zázemí s pokladnou a prodejem upomínkových předmětů, k nejvyšší vyhlídkové plošině směřuje 59 schodů. Horní polovinu stavby tvoří otevřená kovová konstrukce se třemi plochou zmenšujícími se vyhlídkovými plošinami, propojenými točitým schodištěm.

Tagy:
13 Komentářů
 1. KateřinaŠlimarová 11 měsíců ago

  Hezky vyhled

 2. Aneta Kollerová Mašková 12 měsíců ago

  Tuhle rozhlednu bych – možná – zvládla i já. Možná… 😀 Při posledním pokusu vyjít rozhlednu u nás v zoo na Svatém Kopečku jsem vystoupala tak do půlky, možná ani to ne. Dál to nešlo.

  • Lenka Hudečková 12 měsíců ago

   Anetko, nevadí, každý to máme jinak… manžel na naši Krásenskou rozhlednu dal poprvé jen sedm schodů a musel se vrátit, pak jsme tam byli ještě asi 3x a to už ji dal… a já zase mám problémy s těmi děravými rozhlednami…ufff.

   • Author
    Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

    tak já mám problémy se schody, jinak výšky rozhleden mi nevadí, ani nějaká děravá schodiště ne, nikdy jsem neměla ani problémy stát na žebříku….no ale v současnosti prostě nohy nechodí a schody nedávají, tak mohu fotit jen odspodu a nahoru vysílat muže

  • Author
   Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

   Tak každý to má jinak, kdybych neměla problémy s chůzí, kyčlí a koleny, tak výšky mi nevadí, to si říkám, že když se budu chovat normálně, není, čeho se bát…

 3. Lenka Hudečková 12 měsíců ago

  No ta je krásná, díky moc… musíme se někdy tímto směrem vydat 🙂

 4. NelaVávrová 12 měsíců ago

  Už dávno jsem četla, že zvláštnost této rozhledny je žulový kámen, který je velmi pěkný a zaujal mě na rozhledně.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account