Štúrovo je město ležící na jižním Slovensku, nedaleko hranic s Maďarskem. Nachází se na břehu Dunaje a má přibližně 11 000 obyvatel.

Město je pojmenováno po Ľudovítu Štúrovi, významném slovenském jazykovědci a politikovi, který sehrál klíčovou roli ve Slovenském národním obrození v 19. století.

Štúrovo je známé svými termálními lázněmi, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Vadaš Thermal Resort and Spa je jedním z největších a nejmodernějších termálních komplexů na Slovensku a přitahuje návštěvníky z celé Evropy.

Město je také domovem mostu Marie Valerie, který spojuje Slovensko a Maďarsko přes řeku Dunaj. Most byl zničen během druhé světové války a v roce 2001 byl znovu postaven jako symbol spolupráce a přátelství mezi oběma zeměmi.

Celkově je Štúrovo půvabné město s bohatou historií a krásnou přírodou a rozhodně stojí za návštěvu pro každého, kdo v této oblasti cestuje.

Tagy:
4 Komentářů
  1. Na Slovensku jsem párkrát během života byla, jak na jednodenním výletě, tak i na týdenní dovolené, ale ve Štúrovu zřejmě ne. Slovinsko mohu vřele doporučit, jezero Bled, zrovna tak jako Bohinjské jezero či soutěska Vintgar stojí za vidění.

  2. Author
    NelaVávrová 1 rokem ago

    Tohle je ideál místo na odpočinkovou dovču, prodloužený víkend 🙂 z Liptovského Mikuláše mám rodinu, tak mě už lákají jiné místa, ale celé SK je nádherné… Jednou snad i zkusím Slovinsko – Jezero Blend.

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Pěkné město, Slovenskem jsem vždy spíše jen projížděla do Nízkých a Vysokých Tater…, když autem zastávka byla u Liptovského Mikuláše, u vody….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account