Táborsko, to znamená také přehradu Slapy a vidět krásnou řeku Vltavu.

Obec Slapy leží na území okresu Tábor, asi pět kilometrů od tohoto města, a náleží pod Jihočeský kraj. Tvoří ji dvě osady – Hnojná Lhotka a Slapy. V obci žije 475 obyvatel, má výhodnou polohu co se týká dopravní obslužnosti. Slapy patří do Táborského integrovaného systému MHD a je zde také zastávka elektrifikované tratě Tábor – Bechyně.

Rabyňská vyhlídka

Navštívíte-li Slapy, nesmíte opomenout krásnou vyhlídku na řekou a Slapskou přehradu.

Jedním z nejkrásnějších pohledů na Slapskou přehradu se můžete pokochat nedaleko obce Nová Rabyně. Vyhlídka je dobře známá cyklistům i motoristům – je snadno dostupná, stojí při silnici na Nebřich a v letní sezóně se zde nachází také stánek s občerstvením. Nachází se nedaleko vrcholu Homolka (452 m) leží vysoko nad hladinou řeky Vltavy. Užijete si zde nádherný pohled na meandr řeky, na druhé straně nelze přehlédnout “poloostrůvek” Ždáň s přístavištěm jachet a motorových lodí i autokemp Skalice.

Dostanete se sem velmi snadno, úplně nejsnadněji autem. Z Nové Rabyně stačí vyjet kopec (cca 2 km) a na jeho vrcholu spatříte po pravé straně parkoviště v malém lomu, na straně levé již zmíněný stánek s občerstvením. Vyhlídka je oblíbeným cílem motorkářů i silničních cyklistů. Ale ani my jsme neodolali, a to jsme autoturisté.

Tagy:
6 Komentářů
  1. Díky za pěknou pozvánku, Slapy známe, Rabyňská vyhlídka mi nic neříká.

  2. NelaVávrová 1 rokem ago

    Tam jsme byli minulé léto, je to nádhera….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account