Okurka nemusí být jen k jídlu

I v zimě se dá jezdit na výlety, pokud je slušné počasí a slouží vám zdravíčko.

My s manželem cestujeme rádi a když to jde, bereme s sebou i vnoučka.

A právě s naším Vojtíškem jsme narazili na rozhlednu se „zdravým“ názvem, Okurka, která se nachází v obci Heřmanice ve Frýdlantském výběžku na Liberecku.

Rozhledna je volně přístupná.

Rozhledna je postavena z modřínového dřeva (35,5 m3) a stojí na 54 pilotech, dosahuje výšky téměř 24 metrů, půdorysný průměr činí 5 metrů. Základy věže spolykaly téměř 35 m3 betonu a 1800 kg ocelové výztuže.

Pohodlné je dvojité schodiště – zvlášť pro výstup a pro sestup. Cena rozhledny činila 3,6 mil. Kč a její stavbu provedla firma Taxus s.r.o. z Rychnova u Jablonce nad Nisou, která měla zkušenosti s vybudováním rozhledny na Císařském kameni u Rádla v roce 2009.

Krásné místo, nejen proto, že V Heřmanicích najdete i atrakci pro děti Heřmanické peklo, kde se Vojtíkovi moc líbí a vůbec se nebojí.

Cestou odsud jsme se ještě zastavili u vodní nádrže Mlýnice, další pěkné místo.

Tagy:
5 Komentářů
 1. Naozaj vyzerá ako uhorka.

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  originální název rozhledny 😀

 3. U názvu této rozhledny jsem se nejdřív rozesmála. 😀 Ale ještě si živě pamatuju, kterak jsme s manželem byli v zoo a chtěli vystoupat na rozhlednu. No… Já moc ne. 😀 A že jsem taky vystoupala sotva do poloviny. 😀

 4. Author
  Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Přidávala jsem i fotky z Mlýnice, ale stále to neumím…takže to jsou ty, co nejsou vidět… Budu zkoušet, jednou se mi to podaří 🙂

 5. O Heřmanicích jsem shodou okolností psala nedávno i já, také se tam rádi vracíme a známe i přehradu Mlýnice, má moc pěknou hráz.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account