Keukenhof známý také jako „Zahrada Evropy“, je největším květinovým parkem v Nizozemsku a zároveň i v Evropě. Byl založen v roce 1949 poblíž městečka Lisse v provincii Jižní Holandsko, pro veřejnost se pak park otevřel o rok později, v roce 1950.

Na 32 hektarech krásného lesoparku můžete každoročně obdivovat na 7 milionů květin zhruba 800 různých druhů. Převažující tulipány desítek různých barev doplňují narcisy, hyacinty, sasanky, lobelky a mnoho dalších druhů.

Květiny jsou vysázené v záhonech nejrůznějších tvarů a velikostí a sází se ve 3 vrstvách tak, aby po celou otevírací dobu parku byly vždy rozkvetlé. Kromě pestrobarevných záhonových koberců v Keukenhofu narazíte i na stovky azalek, rododendronů, japonských sakur a staletých vzrostlých stromů. Kouzelná zátiší doplňují jezírka, kanály i tradiční větrný mlýn.

Celý park je otevřený vždy jen po dva měsíce v roce, kdy jsou rostliny v největším květu.

Konkrétní data se každoročně liší +- o tři dny podle toho, jak vyjde víkend. Otevřeno je vždy od předposledního víkendu v březnu do druhého víkendu v květnu, letos je tedy možné si tuto nádheru na vlastní oči prohlédnout do neděle 14. května. A že je opravdu, nač se dívat. Právě v tomto týdnu tam vyrazil mladší syn s rodinou a když vidím ty nádherné záběry, je mi jasné, že do budoucna tam musím naplánovat cestu i pro nás dva s manželem.

Tagy:
7 Komentářů
  1. Bola som tu dávno v kvetiny a bola to nádhera

  2. NelaVávrová 1 rokem ago

    Krása, děkuji za inspiraci. Snad někdy vyrazíme, zatím obdivujeme českou krásu, ale samozřejmě tahle se nedá nahradit.

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Určitě ano, mě fascinovaly ty mlýny, zvířátka venku volně chodící (kachny, husy, kozy…), spousta květin všude, krásné trhy s květinami. Sýry a jejich výrobny, no prostě jsem si tam 12 dní užila a dodnes ráda vzpomínám 🙂

  4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    To je krásy, panečku. Já byla v Holandsku v srpnu (kdysi dávno), ale i bez krásných tulipánů se mi tam také líbilo a moc 🙂 ♥

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account