Víkend plný sluníčka 🙂

Píšťanské jezero je oblíbeným turistickým a rekreačním místem. Nabízí možnosti koupání, rybaření a také okolní příroda láká na procházky a cyklistické výlety. Je zde písčitá pláž, kemp, občerstvení, beach bar. Zaplatili jsme 40 Kč za celodenní parkování a 40 Kč za osobu tedy – vstup na pláž a možnost koupání.

Žernosecké jezero nebo také Píšťanské jezero se nalézá mezi obcemi Velké Žernoseky, Píšťany a Žalhostice v okresu Litoměřice. Velké Žernoseky je známé především díky svému vinohradnickému regionu a tradici vinařství. Ve vesnici se nacházejí rozsáhlé vinohrady, kde se pěstují vína včetně odrůd jako Ryzlink rýnský, Müller Thurgau nebo Tramín červený. Vinařství hraje v této oblasti důležitou roli a turisté sem často přijíždějí za ochutnávkou místních vín a prozkoumáním malebného prostředí.

Park inspirace Velké Žernoseky

Jedná se o zahradní areál, který se kaskádovitě svažuje k Žernoseckému jezeru. Toto prostředí parku je idální místo k relaxaci a klidu. Park je bohatě zdoben květinovými záhony a upravenými zelenými plochami. Barevné květy a pečlivě udržované trávníky přispějí k vizuálnímu dojmu a příjemné atmosféře parku.

Park je pravidelně využíván pro pořádání venkovních akcí. Také se v parku nacháží dětské hřiště: Pro rodiny s dětmi park disponuje dětským hřištěm s různými herními prvky. Toto místo je  také zábavné pro děti, kde se mohou vyřádit a trávit čas s ostatními dětmi. Park nabízí stezky, které jsou vedle jezera. Návštěvníci se mohou projít podél břehu jezera a prozkoumat okolní přírodu.

V různých částech parku jsou rozmístěny lavičky a odpočinková místa, která návštěvníkům umožňují posezení a vychutnání si okolního prostředí. Tato místa poskytují výhledy na jezero a okolní krajinu (vinice atd…).

 

Foto: Nela Vávrová

Tagy:
1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

    Jistě krásná místa, Park Žernoseky znám od kamarádky a vím, že i jim se zde moc líbilo 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account