Výzkumný a výukový minipivovar ČZU Suchdolský Jeník je součástí České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze. Jedná se o zařízení, které slouží k výuce a výzkumu v oblasti pivovarnictví a zpracování obilovin.

Minipivovar ČZU Suchdolský Jeník poskytuje studentům možnost praktického seznámení se s procesem výroby piva a dalšími souvisejícími činnostmi. Studenti získávají praktické dovednosti v oblasti pivovarnictví, učí se o surovinách, procesech vaření piva, kvasnici a stáčení piva.

Výzkumná činnost prováděná v minipivovaru se zaměřuje na optimalizaci technologií výroby piva, testování nových surovin a inovativních postupů. To přispívá k rozvoji znalostí v oboru pivovarnictví a přináší nové poznatky do praxe.

Minipivovar ČZU Suchdolský Jeník tak slouží nejen jako prostředek výuky pro studenty, ale také jako výzkumné centrum, které přispívá k rozvoji a inovacím v pivovarském průmyslu.

Suchdolský Jeník je označení pro sochu, která se nachází v obci Suchdol, nedaleko Prahy. Tato socha představuje postavu sedícího muže, který je známý jako Jeník z Lesa. Je umístěna na návsi a je jednou z dominant obce.

Socha Suchdolského Jeníka má historický význam a je spojována s místními pověstmi a legendami. Jedna z těchto pověstí vypráví příběh o mladém Jeníkovi, který se údajně postavil na obranu obce proti nepřátelům. Jeho statečnost a oddanost k obci jsou ztvárněny touto sochou.

Suchdolský Jeník se stal oblíbeným místem pro setkávání a fotografování. Tato socha představuje jakýsi symbol a symbolem identity obyvatel obce Suchdol.

Autor a foto: Nela Vávrová

 

Tagy:
4 Komentářů
 1. Kristýna Štírová 10 měsíců ago

  Minipivovary má rád můj manžel. Já taky nejsem pivařka, ale když už je někde kolem, tak si tam taky zajedeme. 🙂 Ti lidi jsou většinou milí, takoví nadšenci. 🙂 Naposledy jsme byli v Zichovci, když jsme byli v nábytek Praha vybírat kuchyňskou linku. To jsme ale měli domluvenou exkurzi s tím, že nás provedou i s ochutnávkou. Teda aspoň manžel ochutnával. 🙂

  • Author
   NelaVávrová 10 měsíců ago

   Souhlasím, také nejsem pivařka, ale přítel je v sedmém nebi a já mám ráda zajimavé prohlídky a možnost něco “neběžného” zhlédnout.

 2. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

  jj, toto jsou pěkné návštěvy… sice pivo nepiju a páchne mi, ale exkurze do pivovaru se mi taky líbí 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account