Domnívám se, že nebude takřka nikdo, kdo by tuto dominantu Českého ráje neznal a kdo by tu během života snad alespoň jednou nebyl. My jezdíme kolem hradu několikrát do roka a alespoň jednou za sezonu se musíme kolem hradu minimálně projít. Je to nádhera ze všech stran, navíc jak hrad, tak okolí neustále prochází rekonstrukcí a obměnami a tak je pořád, nač se dívat.

Zachovalý pevný gotický hrad stojí podobně jako řada hradů na skále – ne však vysoko nad okolním terénem, ale v údolí, ukryt v lesích Českého ráje. Jeho založení se datuje do 2. poloviny 14. století. Po třicetileté válce unikl osudu jiných hradů určených k likvidaci, od poloviny 18. století však pustnul. Po 2. světové válce byl zrekonstruován a otevřen.

Hrad patří k těm, jejichž výrazná silueta se nezapomíná, na Kosti především díky typické čtyřhranné věži. Z interiérů vyniká velká renesanční černá kuchyně. Pro návštěvníky jsou zde na výběr čtyři prohlídkové okruhy.

Tagy:
4 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Na Kost mám vzpomínky ze studijních let, a byli jsme tam před pár lety i s manželem 🙂

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  Ten mě stále ještě čeká 🙂

  • Author

   Tak to se máte nač těšit, zrovna včera jsem viděla aktuální fotky a je nově nádherně upravený rybník hned proti parkovišti u hradu. Místo tak velmi prokouklo.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account