je botanická zahrada nacházející se v pražské čtvrti Troja. Zahrada byla založena v roce 1969 a rozkládá se na ploše 52 hektarů (130 akrů).

Botanická zahrada Praha obsahuje více než 20 venkovních expozic a několik skleníků, které představují širokou škálu rostlin z různých oblastí světa. Zahrada je rozdělena do různých částí, včetně Japonské zahrady, Alpské zahrady, Středomořské zahrady, Mexické zahrady a Evoluční zahrady, která ukazuje vývoj rostlinného života v průběhu času.

V zahradě se také po celý rok konají různé akce, jako jsou koncerty, výstavy a workshopy. Pro veřejnost je otevřena od dubna do října a vstupné se liší v závislosti na ročním období a věku návštěvníka.

Botanická zahrada Praha není jen místem odpočinku a zábavy, ale slouží také jako centrum výzkumu a vzdělávání. Zaměstnanci zahrady se zabývají vědecko-výzkumnou, ochranářskou a vzdělávací činností a spolupracují s dalšími botanickými zahradami a institucemi po celém světě.

Tagy:
4 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Krásné misto, které je hodno obdivu 🌼🌼🌼

 2. Tam se mi moc líbí, snad ještě více ve venkovní části, než ve skleníku Fata Morgana.

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   Ano navíc v každém období mají nějakou novinku, dýňová sezóna, vánoční atd… vždy je něčím zahrada obohacená…

   • To máte pravdu, ono i jen, jak pokaždé jsou v květu jiné rostliny….No každopádně – já už chci jaro. U vás v Praze už asi dle fotek, co vídám i je, ale u nás na severu Čech ještě skoro nelezou ani zelené lístečky a zlatý déšť má nakvetlo jen hodně malinko.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account