Čeká vás dětská oslava narozenin a vám se nechce platit za speciální místa a animační programy? Děsíte se, jak děti zabavíte? Nebojte, taková dětská party se dá v klidu zorganizovat i doma. Mám pro vás 8 tipů, jak na to, abyste to zvládli v pohodě a děti si den užily na maximum:

1. Plánujte včas

Než se stanoví datum, doporučuji obeslat maminky kamarádů vašeho dítka s dotazem, jestli vůbec mají čas (aby nepřišlo zklamání). Lepší dříve, nežli později, aby s tím všichni pěkně počítali… a vy jste měli dostatek času na zorganizování všeho potřebného.

2. Snažte se omezit počet účastníků na minimum

Pokud je vaše dítko jako moje dcerka, nejraději by pozvalo všechny děti, se kterými se zná a možná i ty, co zrovna náhodou potkalo někde na hřišti. Nezapomeňte dítěti vysvětlit, že méně je někdy více. Stejně by se všem nestihlo věnovat.

3. Výrobu pozvánky nechte na oslavenci

Jen ať se taky pěkně zapojí do příprav. Může jí klidně nakreslit nebo vytvořit na počítači – třeba v Canva.com najdete spoustu šablon.

4. “To zase bude nádobí!”

Pokud nevlastníte myčku jako já, doporučuju pořídit papírové tácky a kelímky. Když koupíte bílé, děti si je můžou podepsat a pomalovat (a hned máte první zábavu). A až bude po všem, prostě se hodí do popelnice (samozřejmě tříděného odpadu!).

5. Jak na výzdobu?

Stejně jako na pozvánku. Dejte dětem za úkol, ať vyrobí nějaké papírové řetězy a girlandy. A když bude nejhůř, nafukovací balonky také poslouží (ideálně ty ekologické).

6. S občerstvením to nepřehánějte

Jak jsem zjistila, děti toho za jedno odpoledne ani moc nesní. Stačí koupit nějaké ty pytlíky (křupky, tyčinky, oříšky…), udělat třeba ovocné špízy… a dort? Nejjednodušší je ho samozřejmě objednat. A pokud chcete ušetřit, můžete vyrobit nepečený s piškoty, ovocem a tvarohem.

7. Na zábavu jděte jednoduše

U nás měly úspěch dětské hry, diskotéka, fotokoutek a hlavně bojovka. Že žádnou nezvládnete připravit? Nevadí! Běžte na DárkoBlog, kde najdete BOJOVKU SKŘÍTKA ZÁŠKODNÍKA, která:
👣 Je plná hravých úkolů,
👣 baví děti ve věku 4 – 12 let,
👣 zabere vám asi 2 hodiny,
👣 dá se hrát doma i na zahradě,
👣 nepotřebuje složitou přípravu.

8. Na chvíli zapomeňte na starosti a oslavu si společně s dětmi užijte!

Však mi jistě potvrdíte, že není nic lepšího než pohled na rozradostněné dětské tváře.

Veru z DárkoBlogu

Tagy:
14 Komentářů
 1. Petra Nav. 11 měsíců ago

  Ta bojovka super!

 2. KateřinaŠlimarová 11 měsíců ago

  Animátoři super

 3. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

  No já děti vychovávala v době, kdy se nic takového nedělo. Oslavy probíhaly v rodinném kruhu. Dnes kolikrát není čas oslavit s rodinou, ale děti si přejí oslavu s kamarády….

  • Author
   Veru D. 11 měsíců ago

   Rozumím. Já taky nikdy takové oslavy neměla… leč dnes je to trošku jinak. Každopádně oslava s rodinou musí také být. Nic nepřeháníme, zvládáme obě oslavy. 🙂

   • Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

    No nás je už opravdu hodně a je velký problém se sejít, jinak nejmladší syn vypomáhá dětskému animátorovi, takže máme zkušenosti i s “profi” akcí a i tam se dá domluvit velice slušná cena….

    • Author
     Veru D. 11 měsíců ago

     S animátory nemám vůbec zkušenosti, ale věřím, že to musí být pro děti bomba. 😉 Já zatím jedu pouze v domácím stylu “udělej si sám”. 🙂

 4. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Žádnou dětskou oslavu dnešních rozměrů jsem nikdy neorganizovala ani se neúčastnila. Zatím nebylo pro koho. Nyní máme vnoučka, kterému budou v říjnu 3 roky, ale myslím, že ani jeho rodiče nestojí o to, aby jim cizí děti udělaly z bytu nebo zahrady kůlničku na dříví. Raději pojedou někam na výlet, sami tři a pěkně si to užijí.
  Ale třeba se mýlím…

  • Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

   No ono bude hodně záležet na to, zda bude chodit do školky a také, jak je to v dané školce a mezi dětmi zavedeno.

  • Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

   + ještě, třeba ti chlapečci si na oslavy tolik nepotrpí, nevím….vnoučka máme zatím malinkého, ale vnučky ty alespoň čas od času nějakou tu oslavu pro kamarády chtějí a také jsou na ně zvané, takže pak nezbývá, než se revanšovat.

   • Author
    Veru D. 11 měsíců ago

    Přesně tak. Od té doby, co byla dcerka na takovou oslavu pozvaná, chce ji taky. A v článku jsem právě chtěla upozornit na to, že to jde v pohodě, není třeba se děsit. 😉

  • Author
   Veru D. 11 měsíců ago

   Samozřejmě, oslava v kruhu rodinném musí být. Nicméně, moje dcerka si třeba takovou oslavu přeje. A věřte, že se dá zorganizovat tak, že z bytu ta kůlnička na dříví nebude. 😉

 5. NelaVávrová 11 měsíců ago

  To by mě nenapadlo kvůli tomu číst rady, myslím, že hlavně na tohle nepotřebuji nikdy hledat blogy. Ráda se inspiruji obrázky, výzdobou, recepty, ale tady právě moc nechápu smysl příspěvku.

  • Author
   Veru D. 11 měsíců ago

   Existují maminky, které se bojí takovou oslavu doma zorganizovat. Smysl příspěvku je tedy ten, že se to dá celkem v klidu. Plus jsem chtěla dát i tip na bojovku. 😉

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account