Při této příležitosti jsme měli možnost navštívit běžně nepřístupné objekty tzv. četnický salónek s freskami s výjevy z běžného četnického života. A co dělá četnický salonek v Českém muzeu hudby? To vše jsme se na prohlídce muzea dozvěděli. Zkuste sledovat stránky Českého muzea hudby a zamluvit si prohlídku při nadcházející výjimečné akci.

Muzeum české hudby je muzeum v Praze. Muzeum se věnuje historii a vývoji české hudby a v jeho sbírkách jsou hudební nástroje, rukopisy, dokumenty, fotografie a nahrávky související s českou hudbou.

Muzeum bylo založeno v roce 1918 jako součást Národního muzea v Praze a do dnešního sídla v barokním paláci Michny z Vacínova se přestěhovalo v roce 1998. Sbírky muzea pokrývají období od 17. století do současnosti, zvláštní zaměření na díla českých skladatelů jako Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček nebo Bohuslav Martinů.

Kromě stálých expozic muzeum pořádá také dočasné výstavy, koncerty, přednášky a další akce spojené s českou hudbou. Návštěvníci muzea si mohou sbírky prohlédnout sami nebo se zúčastnit komentované prohlídky, která je k dispozici v češtině, angličtině, němčině, francouzštině, italštině a ruštině.

Tagy:
4 Komentářů
  1. Věřím, že prohlídka mohla být hodně zajímavá.

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Teda, to jsem netušila, že je NM už tolik let staré 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account