Také vaše děti mají problém se zácpou? Vím, že to není zrovna žhavé téma, které byste rádi četli, ale myslím si, že není na škodu o tom mluvit. Potom, co jsem viděla už několik diskuzí na tohle téma, jsem se právě rozhodla napsat náš příběh. 
 
Všechno to začalo letos kolem ledna, kdy se nám narodilo miminko. Doteď si vyčítám, jak jsme mohli být, tak hloupí a slepí. Mysleli jsme si, že vše, co se Sofince (naší starší dceři) děje, souvisí s příchodem sourozence. Bohužel opak byl pravdou. Když začínala mít Sofinka problém, bylo ji asi dva a půl roku. 
 
Začalo to tím, že Sofinka se začala ne úplně pokakávat, ale odmítala chodit na záchod a na nočník. Sprchovala jsem jí klidně i 5x denně a jelikož jsem měla doma ještě novorozence, bylo to opravdu hodně náročné. Hlavně jsme si mysleli, že to dělá kvůli tomu, aby na sebe upozornila, když už má doma sestřičku. Ale na druhou stranu jsem si říkala, že proč by to dělala, když má svoji sestřičku ráda. A že se k ní už od začátku opravdu chová hezky. Tak jsem se jednoho dne Sofinky zeptala, proč nechce na záchod nebo na nočník a ona mi odpověděla “maminko bolí”. A v tu chvíli mě to trklo, že ten problém je někde jinde. 
 
Sofinka jednoduše trpěla zácpou a hrozně se bála víc zatlačit, hlavně ji to i hodně bolelo. Nejraději měla, když ji nikdo nevidí a když má na to klid. Potom, co jsem se bavila o tom i s jednou maminkou, která má stejně starou holčičku, tak jim doktorka poradila EasyLax. Což je dětské projímadlo, které se stříká dětem do zadečku. Sice je to rychlé řešení, ale ne dlouhodobé. Díky EasyLaxu se Sofince odboural strach a blok z tlačení, ale chce to dál řešit. Po EasyLaxu sahám většinou, když už je opravdu nejhůř.
 
První, co mi i doporučila paní v lékárně, jsem začala zavádět do naší stravy vlákninu. Napsala jsem si v čem všem je a seznam jsem si pověsila na lednici, abych to měla neustále na očích, až budu psát seznam na nákup. Když si to tak vezmu, tak vlákninu jsme v našem jídelníčku měli jen jednou za čas. Což je hrozně málo. Tady problém je, že vláknina, když už se zařazuje do jídelníčku, tak se musí hodně postupně zařazovat. Jinak hrozí i střevní potíže. Ale tím, že jsem začala zařazovat do jídelníčku vlákninu, opravdu začala Sofinka chodit lépe a sama od sebe na záchod i na nočník.
 
Takže jsem do jídelníčku začala zařazovat více vlákniny, akorát mě to trošku nebavilo sledovat, kolik za celý den vlákniny máme nebo nemáme. Takže teď kombinuji, jak vlákninu v jídelníčku, tak i sirup, který jsem nedávno objevila. Hlavně, abych se nestresovala, že zrovna v daný den vlákninu nemáme, tak Sofince dám sirup SymbioLac. Je to sirup s obsahem koncentrované šťávy ze švestek a fíků, rozpustné vlákniny, fenyklóvé a mátové silice. Tento sirup mohou děti od tří let. Zároveň ho mohou i těhotné ženy, což je škoda, že jsem ho neobjevila už v těhotenství. Tím, že jíme více vlákniny v kombinaci se sirupem, se Sofince už mnohem lépe chodí na záchod. 
 
Jinak Sofinka i teď, když potřebuje kakat, musí mít na to klid, posadím ji na záchod a odcházím. Nechávám jí v klidu samotnou. Nebo některé děti mohou vyžadovat třeba přítmí, nemusí mít rádi světlo u toho. Hlavně to udělejte dětem tak, aby na to měli svůj klid a hlavně čas. Naslouchejte sobě i svým dětem a povídejte si o tom. Pokud i vaše dítě trpí těmito problémy, rozhodně to nepřehlížejte, protože i zácpa, která se neřeší, vede k dalším zdravotním obtížím. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account