1. Teplota vody: Voda by měla být teplá, ne horká ani studená. Optimální teplota je kolem 37 °C. Můžete si pořídit teploměr do vody, abyste byli jisti, že je voda správné teploty.
  2. Bezpečnostní opatření: Před koupáním ujistěte se, že máte vše potřebné po ruce – ručníky, mýdlo, šampon, plenky, oblečení na převlečení a vše, co budete potřebovat po koupání. Důležité je také udržovat pevný střih ve vlasové produkci, abyste zabránili úrazům.
  3. Umístění: Koupání můžete provádět v dětské vaně nebo ve speciální vaně pro novorozence. Dávejte pozor, aby se vaše dítě nevyslizovalo.
  4. Správná technika: Držte své dítě pevně a jistě. Začněte s hlavou a krkem a postupujte dolů ke zbytku těla. Nechte vždy ruku na svém dítěti, abyste je podrželi a zabránili jim, aby se potopili.
  5. Šampon a mýdlo: Používejte speciální dětský šampon a mýdlo, které jsou jemné k dětské pokožce. Postupujte opatrně a vyhněte se kontaktu s očima.
  6. Doba koupání: Koupání by nemělo trvat příliš dlouho. Několik minut stačí. Můžete koupat své dítě několikrát týdně.
  7. Suchá a teplá oblečení: Po koupání své dítě obalte do měkkého ručníku a oblékněte do teplého oblečení. Ujistěte se, že je vaše dítě v teple, aby nedošlo k hypotermii.
  8. Voda na pití: Mějte vždy připravenou vodu nebo nápoj pro dítě po koupání, protože může být žíznivé.

Pamatujte, že každé dítě je jiné, a může mít různé preference ohledně koupání. Některé děti mohou mít rády vodu, zatímco jiné mohou být na začátku nervózní. Důležité je vytvořit pro své dítě pozitivní zkušenosti s koupáním a pečlivě sledovat jejich bezpečnost a pohodlí.

 

Zdroj: Wikipedia Commons

Autor a foto: Nela Vávrová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 měsíc ago

    Paráda, jak se hezky připravujete 🙂

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account