Nic nefunguje. Medituju, přeju si.. A pořád nic. Kde jsou ty štastné náhody, které spadnou do klína! Kde je to vnitřní nastavení, které nám přitáhne ty správné události?

A tady už se začínáme dotýkat toho správného… vnitřní nastavení. Jak je na tom?

1.       Nedáváte své znalosti do praxe!

Vnitřní nastavení vám nepřitáhne magickým způsobem nové události a štěstí, i když se to stát může, spíše to potom tak vypadá. Vnitřní nastavení mysli, nálady, životních priorit nám spíše umožňuje JINAK nahlížet na svět a v tom samém světě pak snadněji nepřehlédneme to, co souzní s našimi novými cíli.

Příklad: Po stejné ulici jdou v jednu chvíli dva lidé (jeden spokojený, druhý naštvaný), čeho si asi který všimne?

PLATÍ PRAVIDLO 80/20

Jsou nové návyky a praxe toho „pracuju na sobě“ alespoň 80 % vašeho času, nebo minimálně půl na půl? I toto pravidlo tu platí: nové naladění 80, staré zvyky, staré návraty 20. Je to ideální poměr, který nám dává dost prostoru pro sebe uvědomování, ale také dostatečný prostor pro návraty ke starému známému, k úlevě a později třeba k přehodnocení toho, jestli toto ještě chceme ve svém životě mít.

Klasickým příkladem jsou „cheat day“, když měníme jídelníček. Jeden z několika můžeme hřešit…Jsou to dny, kterými bez špatného pocitu pokryjeme krizi, PMS nebo cukrárnu s kámoškou.

2.       Oběť nemůže být dobroděj,  oběť není silná!

Zvažte, jestli vaše startovní pozice pro vaše plány není z pozice oběti. Jako chudá zbohatnu. Jako opuštěná najdu partnera. Jako zničená se postavím do své síly.

Tím, že se stále vnitřně považujete za oběť okolností, oslabujete třeba právě to úsilí zlatých 80 %. Ta startovní pozice spojená s obětí tu své místo má, ale je třeba ji co nejdříve opustit, protože ona jen POJMENOVÁVÁ VÁŠ PROBLÉM. Ale není dobré ten problém dál živit.

3.       Neplatí na vás obecná doporučení!

I to se může stát. Způsobu, jak napravit něco ve svém životě může být mnoho a ne vždy na poprvé narazíte na ten pravý. Zkoušejte, co vám dělá dobře, kde cítíte i malý pokrok a nebojte se své plány a směr průběžně měnit tak, jak vám vyhovuje.

I když by to znamenalo, že ke svému cíli nakonec docházíte úplně jinou cestou než jste si vytyčili na začátku.

Nezapomeňte, že NOVÉ ZVYKY, nové nastavení vzniká po dobu 6 – 21 dnů (pak se částečně automatizuje).

4.       Pořád žiju bloky, ani o tom nevím…

„Ne, není třeba někomu stále dávat šance, není třeba si v životě stále pěstovat to, čeho se chci vlastně zbavit,“ někdy to, že vykročíme skutečně do praxe se svým novým mentálním nastavením, znamená za něčím/někým zavřít dveře.

Bloky, které můžeme žít i velmi nenápadně jsou často jednoduché:

–          Mluvit o sobě špatně, smýšlet o sobě špatně

–          Nevyužíváme svůj potenciál, jsme prostě líní, unavení (a víme a cítíme to)

Tak ať se daří dávat jen z vlastního dostatku, minimálně vždy, když to je trochu možné,

Renata, U modré kočky

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account