Hlavní hvězdy velkolepého muzikálového koncertu, který se uskuteční 29. května, od 19:00 hodin v Kostele sv. Rodiny, v Domově sv. Karla Boromejského v pražské čtvrti Řepy, budou známé osobnosti muzikálů, jako Michaela Gemrotová, Marian Vojtko, Pavel Vítek a Jakub Hübner. Zmíněné hvězdy na koncertě doprovodí Collegium Modern Prague Orchestra s dirigenty Michalem Macourkem a Petrem Jiříkovským. Jedná se o zcela nově založené těleso a půjde o jeho úplně první koncert.
Orchestr vznikl z popudu dvou spolupracovníků, kteří se blíže poznali při přípravě muzikálu Ples upírů – tedy dirigenta Michala Macourka a Michaela Prostějovského, který libreto zmíněného muzikálu přebásnil do češtiny. Vzápětí vstoupil do příprav nového orchestru také dirigent a klavírista Petr Jiříkovský, dlouholetý kamarád a spolužák Michala Macourka.
Základní myšlenkou bylo vytvořit těleso se stálými členy, které by bylo schopné hrát hudbu muzikálovou, filmovou, ale i vážnou. Nakonec se podařilo dát dohromady špičkové umělce, kteří se dobře znají již z předcházejících projektů a kteří si rozumí nejen profesně, ale i lidsky. A to bez omezení žánrů nebo nástrojových skupin.
Během muzikálového koncertu zazní slavné árie z muzikálů Bídníci, Fantom opery, Kočky, Šumař na střeše, Noc na Karlštejně, Sunset Boulevard, Carmen, Ples upírů a také slavné světové evergreeny prověřené časem a miliony posluchačů doslova na celém světě. Za všechny uveďme My Way, New York, New York, Strangers In The Night, Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na Západě nebo titulní melodii z filmů o Vinnetouovi.
Za dramaturgií koncertu stojí vedle dirigentů textař Michael Prostějovský a jeho společnost MUSICAL-MEDIA, s.r.o. Výtěžek z koncertu pořadatelé Collegium Modern Prague a spolek CMP věnují Domovu sv. Karla Boromejského proslaveného příkladnou péči o své klienty – nemocné seniory.
Přeji vám hezké hudební zážitky*heart*
Eva
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account