Děti a imunita
V tomto ročním období děti potřebují mít dobrou imunitu. To, že jsou dobré vitamíny, procházky, les atd.. To už máme samozřejmostí… ale imunita je hodně spojená s psychikou a posilujeme jí také u dětí?
U některých dětí, které jsou citlivější, stačí, aby byli nevyspalé, nebo něco řeší ve školce a škole a jejich imunita se snižuje. Je dobré v tomto období, které je náročnější než jakékoli jiné i pro nás rodiče, na tož pro děti, je:
více je mazlit, dávat jim pocit bezpečí, o víkendu vyrazit do přírody, nebo naopak pokud dětem schází rodinná pohoda, kde přes týden se vidíte jen v letu, tak utvořit rodinný klid s hrami, kde se děti pobaví a zasmějí, protože smích dodává tělu potřebné látky a napomáhá duševní pohodě.
Maminky mohou své děti po koupeli jemně masírovat, klidně i olejíčkem s přidáním nějaké příjemné vůně. Celkový dotek, pohlazení, objetí je pro děti velmi cenný. Klesá hladina stresových hormonů, snižuje se napětí nervové soustavy, zlepšuje se stav imunitního systému a celková emocionální rovnováha.
Na relaxačních hrách pro děti, se mi stále ověřuje, jak dokáží se vzájemně masírovat s takou láskou a jemností, že jak to dítě, které masíruje, tak to, které je masírováno, si to užívají a po masážích je na nich vidět ten nádherný jemný uvolněný úsměv, který mě vždy od nich dokáže dostat ????
A pokud máte doma už puberťáka, který na nějaké objetí, nedej bože mazlení ???? už není, tak vy své dítě znáte nejlépe, co mu udělá radost a dodá psychickou imunitu.
Přeji vám pohodové dny a nechte se klidně masírovat i pak od dětí ????
 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account