Čerti v pohádkách prostě baví, zvláště, když jsou to čerti, kterým se ne vždy všechno podaří. Takovém čertem je i Bonifác z nové pohádky Čertí brko.
Čertovská kouzla Bonifácovi v podání Jana Ciny zrovna nejdou a tak se soustředí na své vlastní vynálezy. Ani s těmi to však není nikterak slavné. Vše se ještě zamotá, když má doručit na jeden pekelný úřad kouzelné čertí brko. Potká však vychytralého krejčího a ten ho o brko připraví, stejně tak i krabičku pekelné záchrany, tzv. kápezetku. A to se teprve začnou dít věci. Kam se hrabou čerti na zlo páchané lidmi!
Je to však přece jenom pohádka, ač pohádka s mírně politickým kontextem (co jiného čekat od autorů Kanceláře Blaník), a tak vše nakonec dobře dopadne. Pekelný úřad bude obnoven, peklo zase začne fungovat, čerti přestanou pít pivo a odnesou do pekla hříšníky a Bonifác si vezme za ženu svoji vyvolenou – krásnou Markétku, dceru krčmáře.
Pokud jste pohádku neviděli,
ještě do zítřka to můžete dohnat – je ke shlédnutí online na ivysílání České televize tady.
Recenze jsou rozporuplné, vypadá to, že tak trochu odpovídají politickým názorům diváků. Jisté je, že manipulace je v ní vylíčena znamenitě. Jen je nejisté, zda to ocení i děti. Tohle je prostě pohádka pro děti i pro dospělé…
Viděli jste pohádku Čertí brko?

    A líbila se vám?*heart*
    Co na pohádku říkáte? Konkuruje slavné pohádce S čerty nejsou žerty?
    Ondřej Vetchý si jako lucifer od dob S čerty nejsou žerty povýšil, že?*enzo*
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account