433

Každá matka, která nechá svou dceru užívat kolem 15. roku života hormonální antikoncepci by si měla uvědomit, že tím zadělává své dceři na velké problémy. Například: změnu nálady, změnu metabolismu, změnu cholesterolu, inzulínovou odověď na glukózu a zvyšování se riziko i cukrovky. Dalšími nežádoucími účinky jsou vaginální infekty, kandidózy, dysmikrobie, kardiovaskulární trombóza, změna váhy. A co hlavně, možnosti, že v budoucnu může být dívka neplodná, nebo mít problém s početím. Ano, antikoncepce je jistota, že dcera v 15 letech neotěhotní na party, ale nebylo by spíše příhodné, dceru vést k zodpovědnosti, erudovanosti, k sexuálnímu chování, které bude zodpovědné. Vést dceru k tomu, aby měla ráda své tělo, rozuměla menstruaci, oslavila příchod menstruace a přechod k ženství. Milovala se pouze z lásky a věděla i jiné možnosti ochrany. Vážila si svého těla a tím k němu i přistupovala a nedávala se jen tak, každému, ale až bude připravena.

Některé ženy užívají hormonální antikoncepci i 15 let, např. od 15. let do 30. let, pak ji vysadí a chtějí otěhotnět. A najednou zjistí, že to nejde. Začnou chodit po různých vyšetřeních, až nakonec skončí v centru umělé reprodukce. Skutečně si myslíte, že užívání hormonu 15 let nemá na ženské tělo žádný vliv? Zajímaly jste se někdy o to, co je vlastně v příbalovém letáčku napsáno a co látky, které v antikoncepci jsou, dělají? Zeptaly jste se v laboratoři, kde léky testují? Zjistily jste si, co vlastně látky mohou způsobit?

Samozřejmě, že jsou určité vyjímky, kdy žena vysadí antikoncepci a otěhotní a je vše ok, ale jak říkám, každá žena by měla vědět, co dává do svého těla, zvážit rizika a nedivit se, když pak otěhotnět nemůže. Jakákoliv chemie a užívaná dlouhodobě je škodlivá. Antikoncepce navíc zvyšuje riziko rakoviny. Ano, gynekologové Vám naopak sdělí, že naopak pomáhají proti rakovině. Ale zkuste se optat více lékařů, více odborníků, nejen gynekologů, více číst a více se zajímat. Je to vaše tělo vaše schránka a máte ji pouze jednou! Je to vaše tělo, vaše volba, zvažte rizika a zvažte, co do svého těla dáváte! Jaké léky proti bolesti užíváte a jak často. Reklamy nás nutí mít na všechny problémy léky, ale pokud se máme rády, bolestivou menstruaci zvládneme i za pomocí, meditace, bylinek, cvičení, zábalů. Stejně tak je to s jakoukoliv bolestí. Pečlivě tedy zvažujme, kolik léků bereme a zda je skutečně potřebujeme.

Není nic špatného si vzít na teplotu lék proti horečce a bolesti, ale kolikrát si bereme jen léky, protože nás z práce bolí hlava. A když už jsme u práce tak i to, zda jsme v ni spokojené má vliv na plodnost. Pokud se vracíme denně večer domů unavené, vysáté a bez energie k životu, nemůžeme do takového těla přivést nový život. Mysleme i na tyto věci.

Vaše Míša Pokorná – podpora pro ženy toužící po miminku, fertility koučka.

https://www.facebook.com/groups/461880645447218

https://www.facebook.com/www.michalapokorna.cz/?ref=pages_you_manage

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009799204411

Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account