Pokud vaše 5měsíční dítě neumí ještě otevřít panel vývojáře firefoxu, pravděpodobně jste ve výchově něco opomněli.:-)
Tak a tímto se ze mě stává bloggerka. Sice jsem si slovo blog musela najít na wikipedii a definici moc nerozumím, ale pustila jsem se do toho s nadšením. Abych trochu vystoupila z šedého davu, tak budu odteďka psát “blok”, protože to aspoň vím, co je. A abych naopak splynula s šedým davem, budu také psát o zábavě pro děti. Jelikož  doma nemáme CD přehrávač a mé dítě má tak výstřední jméno, že pro něj nikdy nikdo žádný produkt se jménem neudělá, nemusím si lámat hlavu, jestli můj první blok bude úspěšný. Vítězství v bloggerské soutěži by mi  bylo stejně k ničemu. Aspoň mohu občas zapomenout na nějakou tu hrubku a vyjadřovat i extrémní názory. Tak hurá do toho.
Tento blok nebude kreativní, zcela jistě nebude zábavný a rozhodně nebude inspirativní. Vždyť jako matka na mateřské strávím nejméně stejně času jako v roli herečky, tanečnice, malířky a zpěvačky v roli policejního vyjednávače či bachařky, co musí mít oči i vzadu.

Takže mé tipy, jak zabavit dítě jsou následující:

1) Pořiďte mu žaluzie
Dle mé zkušenosti jsou tou nejlepší hračkou pro starší kojence a batolata. Dají se na nich trhat řetízky, silony i vodící stužky. Muchlání lamel je také pěkná zábava. Ani vertikální žaluzie nejsou o nic méně zábavné, jejich provázky se dají zamotat a taková dobře mířená rána hračkou dokáže v momentě urazit háček závaží či přetrhnout šňůrku. Rozhodně poskytují spoustu možností, až do doby, kdy jsou úplně zdemolovány. Navíc si při tom dítě cvičí jemnou i hrubou motoriku. Divím se, že nejsou doposud plošně doporučovány.
2) Půjčte mu mobil
Je lhostejné, zda máte zbrusu nový nejchytřejší a nejsmartovatější foun, nebo vykopávku z doby, kdy mobilní telekomunikace byla ještě v plenkách. Vaše dítě jej v momentě dokáže ovládat. V lepším případě vám jen nastaví jako řeč arabštinu, nebo zavolá na neexistující číslo. V horším případě se dovolá vaší bývalé lásce ze studijního pobytu v Bulharsku či Kanadě, jejíž číslo si z nostalgických důvodů v mobilu necháváte. Vězte, že žádná pro děti vyrobená napodobenina nemůže tento autentický zážitek vašemu dítěti nahradit. Zábavu dítěti může překazit pouze to, že mobil rychle vyřadí z provozu hodem či naslintáním. Pro tyto případy mějte poruce nějakou náhradu. Třeba služební mobil partnera.
3) Posaďte si je na klín před PC
Pokud vaše pětiměsíční dítě neumí ještě otevřít panel vývojáře firefoxu nebo podivnou klávesovou zkratkou zničit všechny vaše záložky, pravděpodobně jste ve výchově něco opomněli.
4) Zapomeňte televizní ovladač na konferenčním stolku
V podstatě platí to samé, co u mobilu. Netřeba se opakovat. Sice nezavolá vaší studentské lásce, ale zcela jistě vám televizor nastaví tak, že bude mít školený technik 2 dny práci, abyste se mohli podívat na svou oblíbenou telenovelu.
5) Nezapomínejte na onu místnůstku
Dosud nechápu, že batole tvrdošíjně odmítající nočník, může zažít takovou radost z pozorování rodiče sedícího na klozetu, z házení předmětů do mísy a z plýtvání vodou neustálým splachováním.

Tak tímto končím svůj první blokerský počin. Předpokládám, že si to nikdo nepřečete, nikdo to neokomentuje a nikdo neohodnotí. A tak to má u správného bloku být.

zdraví vás Věrka

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account