101

Jana85 ví, že nejlepší je popustit uzdu dětské fantazii…
Taková vize přišla asi před rokem. Tehdy však nebyl ještě správný čas a ona vize potřebovala zrát, formovat se a nacházet si své vlastní místo. Na určitou dobu jsem ji odsunula s tím, že to asi nebyl dobrý nápad, ale pořád tam někde (v koutku mysli a zejména srdci) to leželo a zrálo. S přibývajícími zkušenostmi s dětmi i maminkami, s vnitřními dětmi nás dospělých a vzrůstajícím vědomí o dětské duši, se opět začala přibližovat. Krůček po krůčku, tvořila jsem programy, našla správného člověka pro spolupráci a přibývající nadšení spojené s trpělivostí a láskou k dětem dokazuje nemožné.

„Nemožné se skloní před horou trpělivosti.“ Sri Chimnoy 🙂

Proč já a děti?
Odjakživa jsem byla tak nějak hluboce napojená na dětskou duši a přitahovala tak dětské skupinky (v rodině, jako lektorka i jako terapeutka). Nejsem typ ženy vychovatelky a pečovatelky v klasickém slova smyslu, ale pracuji s hlubokými procesy uvnitř dětské duše. Cítím, z jakého prostředí přišly, proč se zrovna narodily do rodiny, v které jsou a jaké informace rodičům skrze smutek, vztek, agresy, nespavost nebo nechutenství dávají. Zcela přirozeně jsem se stala takovým tlumočníkem mezi signály, které děti dávají (pocity, tvořivostí, představy, sny, …) a řečí dospělých.

Zjistila jsem, že mi děti věří a tím pádem i maminky. Při otevírání a důvěře dětské duši se otevírá i maminka. Když děťátko více tvoří a raduje se, samozřejmě to tak má i maminka, ale i naopak. Prostředí dělohy, bezpečí, tepla a radosti, je to nejpřirozenější, co děti znají a potřebují.

A co je pro děti bezpečí?

Je to prostředí, kde mohou být samy sebou a přijímané, zcela se otevřít a neočekávat posuzování někoho jiného. Jen mohou vyjádřit to, co cítí a jak to cítí (nejlépe tvořivostí). A odtud začal přicházet nápad „Barevného kolečka“. Prostoru, kde budou děti a barvy jedno. Ponoříme se do tématické tvorby, budeme si vyprávět příběhy, pohádky, učit se koncentraci a aktivní meditaci. Budou poznávat pravé významy slov přátelství a s každým dítětem bude zacházeno dle jeho přirozenosti, kde vzájemný respekt bude však na prvním místě.

Pracovala jsem s dětmi již dříve a to s rozličnými věkovými skupinkami (od 3 do 14 let), a vím, že to jde. Vlastně po tom touží – mít přirozenou autoritu, která jim bude zároveň kamarádkou a bude jí jedno, jestli jsou najedené nebo čistě oblečené. Na to jsou maminky a i nejdokonalejší maminka potřebuje pomoc při pochopení svého pokladu – svého dítěte. 🙂
Děti touží mít prostředí, kde popuzdí uzdu své fantazii, tvořivosti a budou si moci rozvíjet své sebe-vědomí, budou poznávat nové příběhy, symboliky a ponoří se do objevování svých snů a schopností.

S láskou a radostí Vás maminky a děti zejména zveme k účasti na tomto projektu, který se bude skládat z několika tématických kroužků, akciček a také konzultací pro maminky. Primárně budou probíhat v Č. Budějovicích, ale nebudu se bránit vyjíždět s tímto projektem po celé ČR, protože mým přáním je vidět rozzářené děti, maminky a celé rodiny. 🙂

Pro více informací nahlédněte zde – http://www.vivaenergia.cz/barevne-kolecko.html a kontaktujte mne na janaenergie@seznam.cz.

Těšíme se na všechny, Jana Hrušková a Maruška Vojtěchová
www.vivaenergia.cz
www.facebook.com/uzivejme.si.zivot.naplno

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account