Zapečte si cuketu a dejte nohy nahóru

Vytisknout recept
Přátelé, na vymýšlení všeho možného jsem profík! A nejraději plácám recepty. Většinou už v kuchyni, přidávám a přidávám, až je z toho cosi, co znovu už nikdy neuvařím, neboť si zapomenu napsat recept. Tentokrát je to ale tak jednoduché, že jsem to ani psát nemusela.. Tak se do toho dáme, ne?
Oloupej sobě jednu nebo dvě, to jest dohromady tři cukety. Nakrájej na nejtenší plátky, jaké kdy tvé prkénko vidělo. Stejně tak zkus nakrájet i pořádná masitá a rudá rajčata. Zapni troubu ať má grády. Pekáček pokápni jakýmsi olejem, já mám nejraději rýžový. Na olej nastrouhej pár česneků a pěkně rozmatlej po dně. 
Další postup je následující: Vrstvi cuketu, sůl, rajčata, jedno úžasný koření (přátelé, já si koupila jeden časopis o jídle a v něm byl jakýsi balíček s kořením, konkrétně Gurmánské italské koření od Vitany, doufám že se prodává i normálně, protože za chvíli dojde a já se do něj zamilovala, musím vyslídit složení a zkusit ho doma :), pak dál cuketu, sůl, rajčata (kolik vrstev jen chcete), na rajčata úžasné koření a plátkový sýr. Smetanu rozmíchej s vajíčkem a zalij tu nádheru. Honem do trouby a čekej.
Zní to strašně jednoduše, taky že je. Možná to ani nestojí za napsání receptu, ale já se do toho jídla zamilovala. Ten česnek tam udělá tak neuvěřitelnou chuť! K tomu okurkový salát a pár nových brambor se šnitlíkem. Letní oběd jak vyšitý! 
Asi si to zítra ukuchtím, už po čtvrté.. 
ks - cuketa
ks - rajče
ks - sýr
ks - vajíčko
ks - smetana
ks - jedno úžasný koření
příprava - chvilka
vaření - spíš na pečení
Kategorie Hlavní jídlo
Uvařila PavlínaJandová

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account