179

Také jste snídaňový typ? Bio vajíčka a avokádo – nedělní MUST HAVE

Vytisknout recept
Miluji snídaně, nemusí být nutně do postele, ale musí být s avokádem. 🙂 Ano, přiznávám, jsem z těch, kteří jsou na této zelené superpotravině tak trochu závislí. A dobře dělám 🙂

Věděli jste že 

Avokádo tvoří z 80% tuk. Jedno avokádo obsahuje přes 60 % mononenasycených kyselin, okolo 15 % nasycených mastných kyselin, zhruba 10 % polynenasycených mastných kyselin (PUFA). Mononenasycené a mastné kyseliny jsou pro tělo velmi prospěšné a právě jich tu je více než 3/4, což je vynikající poměr. Avokádo obsahuje obrovské množství vitamínu – podívejme se na to, kolik procent denní doporučené dávky obsahuje jeden kus:
Vitamin K1 – 35 %
Vitamin B9 – 30 %
Vitamin C – 20 %
Vitamin B5 – 20 %
Draslík – 20 %
Vitamin B6 – 20 %
Vitamin E – 15 %
Hořčík – 10 %
Mangan – 10 %

Upgrade na míchaná vajíčka

Inspirovaly mě bulharské snídaně – vajíčka se v Bulharsku připravují vlastně s jakoukoli zeleninou, pokud vám nevyhovuje paprika, můžete jí zaměnit za rajčata, fazolky, lilek atd...
Na lžičce ghí jsem si osmažila oranžovou papriku, jen aby trochu změkla a dostala "lesk", stačí pár minut, přidejte dvě bio vejce a teď pozor: NEmíchejte. Chvilku je nechte ať si dělají co chtějí, jako by jste vařili volská oka. Za minutku je "roztrhejte" vařečkou a jemně obraťte. Hlavně žádné zběsilé míchání :D. Po cca 2 minutách je po všem, posypte čerstvou bazalkou a tadáááá můžete (musíte) podávat. Ještě kamarád avokádo, pokapaný citronem a jemně posolený a jde se na to.
Budete koukat o kolik více chuti vajíčka udrží, když je nerozmícháte na kaši. Krom toho takto připravená vejce nejsou nikdy suchá. 

Krásnou neděli, ať už snídáte kdekoli *heart*


2ks - bio vejce
1ks - paprika nebo jiná zelenina
1ks - bazalka větvička
1špetka - sůl, kdo chce pepř
1/2ks - avokádo
1/2ks - citron na pokapání
1lžička - ghí
příprava - 10
vaření - 5
Kategorie Předkrm
Uvařila KristinaGrey

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account