Rozkvetlé kostky ledu a kouzlo sedmikrásek

Vytisknout recept
Ozdobte své letní drinky krásnými kostkami ledu. Stačí si natrhat pár jedlých kytiček a zamrazit je ve tvořítku na ledové kostky. 🙂 
Zkuste do kostek ledu zamrazit například lístky máty, meduňky nebo kvítka levandule, sedmikrásky, šeříku atd... Takový led nejen osvěží vaše nápoje, ale také potěší a polahodí oku. 

Sedmikráska chudobka (Bellis perennis)

Věděli jste že sedmikráska není jen krásná květinka, ale je i zdraví prospěšná? V květech sedmikrásky jsou obsaženy silice, hořčiny, flavonoidy, saponiny, třísloviny a vitamíny. Nechybí ani organické kyseliny, minerální látky, inulín a cukr. 
Sedmikráskový syrup pomůže při nachlazení ale také zevně pomáha při vyrážkách, zánětech kůže a při akné. Dokáže krásně rozjasnit unavenou pleť – zkuste si udělat osvěžující obklad z vyluhovaných kvítků.
Květy lze použít například do salátů či na dozdobení hotových jídel. Říká se také, že po sedmikrásce vás přestane bolet hlava. 

Sirup z květů

Vyrobte si sedmikráskový sirup s medem. Ten nejen dobře chutná, ale používá se na kašel a zahlenění.
  • prokládejte květy vrstvou medu až naplníte celou zavařovačku
  • nechte zrát za oknem několik týdnů
Za pár týdnů bude sirup hotový, potom ho přeceďte a uchovejte v temnu. Sirup pomáhá při dýchacích obtížích, kašli a také jako příjemný prostředek při špatném usínání.
 
Foto: Pinterest, recept lindamahelova.cz

1hrst - sedmikrásky a jiné jedlé květy
2dcl - voda
1ks - tvořítko na led
příprava - 10
vaření - 0
Kategorie Nápoje
Uvařila KristinaGrey

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account