Domácí džem je nejlepší! Vyzkoušejte třešňovo-meruňkový s chia semínky

Vytisknout recept
Využijte sezónu letních šťavnatých plodů a uvařte si svůj domácí džem. Nabídka je více než lákavá a nabízí nespočet variací, kombinací a inspirace. Vyzkoušejte meruňky s třešněmi. Vzájemně se skvěle doplňují. Přidaná chia semínka dodají vlákninu, velké množství nenasycených mastných kyselin a celou řadu prospěšných vitamínů. 
Na 4 skleničky o objemu 0,33 l budete potřebovat:
  • 500 g vypeckovaných třešní
  • 500 g vypeckovaných meruněk
  • 1 PL chia semínek
  • 500 g třtinového cukru
  • 1 ks Gelfix Extra 2:1 od Dr. Oetkera
Do většího kastrolu nasypte vypeckované třešně. Meruňky nakrájejte na menší kousky a přidejte k třešním. Postavte na plotýnku a krátce duste, dokud ovoce nepustí šťávu. Ponorným tyčovým mixérem směs rozmixujte do hladké konzistence. Kdo má rád v džemu kousky ovoce, nechť kutruje na hrubší texturu.
 
Chia semínka namočte do 4 PL studené vody a nechte nabobtnat. Vznikne hustý gel, který přidáte k ovoci až na úplný závěr.
Gelfix smíchejte dle návodu se 2 PL třtinového cukru a přisypte k ovoci. Zamíchejte a povařte 1 minutu. Poté dosypte zbývající cukr a vařte 5-6 minut. Přidejte chia gel a dobře promíchejte. Odstavte z plotýnky. Seberte z povrchu pěnu.
Proveďte test tuhosti. Naběračkou si naberte malé množství džemu a přelijte na malý talířek. Když začne během chladnutí houstnout, můžete plnit do dobře vymytých skleniček. Pokud se vám bude zdát džem příliš řídký, přidejte 1 - 2 ČL kyseliny citronové.
Naplněné skleničky postavte dnem vzhůru a nechte vychladit. Skladujte v temnu.
500g - Vypeckované třešně
500g - Vypeckované meruňky
1lžíce - Chia semínka
500g - Třtinový cukr
1ks - Gelfix Extra 2:1 od Dr. Oetkera
příprava - 30
vaření - 7
Kategorie Chuťovka
Uvařila JaroslavaFrančíková

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account