Jak člověk životem chodí, potkává nová témata, mění se – naráží na nové lidi. 

Play Everyday: Učení se radostí z každodenních okamžiků

Tenhle rok jsem opět jako na horské dráze, díky svým hormonům a změnám a leckdy se stává, že se v tom životním labyrintu ztrácím. Občas zabloudím a pak se hledám. A teď se hledám ve všech těch novinkách. Na nové adrese, s novými spolubydlícími, připravující se na novou bytost…atd. 

Naučila jsem se, že když mi není dobře, je to jen upozornění, odrazový můstek. Můžu začít hledat a jen já znám cestu zase zpátky. Zpátky k sobě. 

V nedávné době jsem se přistihla, jak některým úžasným lidem kolem sebe závidím. Jak jim závidím jejich život, jejich aktivity, jejich životní nastavení, jejich práci, projekty, vztahy. Dříve jsem kolem sebe potkávala především pošmourná zrcadla a dívala se na tu bídu, špínu, ty negativa, která kolem sebe vidím a potkávám. Na ta negativa, která vidím v sobě a na sobě.

Nebylo to zázračným proutkem, stálo to nějakou tu práci. Ale najednou se ty začmouzená zrcadla zdají být čistší, prosvětlená, barevná. A tak i já sebe vidím mnohem barevněji, víc barev od života dostávám zpět. Podívala jsem se tedy na ty všechny mé úžasné inspirátory. 

VŠE CO KOLEM SEBE VIDÍM, MŮŽU SAMA ZAŽÍVAT, ŽÍT.

Mám skvělého muže, který si nebere moc věci osobně. Soustředí se převážně na kytičky a i v obtížných situacích má dostatek humoru, vtipu. Wow. Jak skvělý to učitel. Kráčí životem tak lehce, že mu to leckdy opravdu závidím a číhám mu přes rameno, jak to sakra dělá? 🙂

Mám kolem sebe mnoho inspirativních žen, kamarádek, přítelkyň. Taky jsem si na ně posvítila.

Jedna mě inspiruje v tom, že mít víc dětí neznamená větší problém. Ale naopak větší pohoda. Má čtyři děti a já jsem nesmírně ráda za jakýkoliv kontakt s ní. Moje strachy ohledně zvládání a nezvládání mateřství s větším týmem tak jdou stranou. Týhle ženský cítím, že se mám v životě držet. Ať už na dálku či nablízko. Život je takovej, jakej si ho uděláme. Ne takovej, jak ho vnímaj ostatní.

Další úžasná žena mě inspiruje tím, jak tráví čas se svými dětmi. Vymýšlí různý program, zábavu, ve světě dětí je pečená, vařená, kovaná. Je opravdu chodící inspirace a naše domácnost od setkání s ní získává mnoho a moc. I já tedy taková dokážu být. 

Růst bude to, čemu dám pozornost. A tak dávám pozornost dětem v našem domě. Těm fyzickým i vnitřním. 

Další divoženka mě inspiruje hravostí, elánem. Svými výlety do přírody, procházkami, časem s rodinou i čtyřnožci. Je to úžasný sledovat a sdílet s nimi život ať už jakkoliv. Přestěhovala jsem se k lesu. Konečně moje elfí srdce plesá. Tak na co ještě čekám? A tak děkujeme za inspiraci. Dnes  jsme si užily společný čas venku, dováděly v listí, smály se. Byla to nádhera. Balzám na duši. Já, děti, pes a nádherný lesy kolem nás. Spokojenost. Díky za inspiraci!!! Mnohokrát.  

Další žena mě inspiruje svou otevřeností, sdílením všeho, přiznáním nepříjemností, přijímaním emocionálních či jiných propadů jakožto veledůležité součásti života. Popsáním skutečnosti a odražením se od té které informace. 

Další změnou, kterou jsem v poslední době udělala díky ženám kolem sebe, je zapojení hudby do života. Hudba v mém životě byla vždy, ale potřebovala jsem víc. Víc zpívat, víc tančit. Někdy propustím na svět Shakiru v sobě, někdy zas potřebuju přivítat na návštěvě Tinu Turner a její mantry. Každý den je potřeba jiná. Ale základ zůstává. Tanec, zpěv, hudba. 

Díky za inspirace, které chodí. Díky za život, který tak tvoří. Díky za ten můj, který zdá se být úžasný, i když někdy bolí. Sepsání si seznamu všech mých inspirátorů a poslání, se kterými přicházejí přineslo obří vlnu do naší domácnosti. A já si uvědomila, jak málo lidí kolem mě vidím v tom zrcadle pošmourně. A tak tahle životní práce zdá se má velký smysl. Je to obohacení potkávat se s jinými lidmi, na blízko, na dálku. Můžeme si od sebe brát, můžeme se radovat, inspirovat, smát, či plakat.

Díky vám všem za vaše obohacení, která na svět přinášíte. 

A jak by vypadal váš seznam inspirátorů? Kde se projevuje vaše závist? Co ve vašem životě schází a může to tam být? 

Stačí to jen objevit 🙂

Play Everyday aneb bytosti kolem užívej

Zdroj: Martina Chomátová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account