Přemýšlela jsem nedávno o tom, kolik dělám aktivit každý den. Myslím takové aktivity, které musím dělat každý den, protože chci. Protože vím, že to má efekt. A došlo mi, že jich není málo. 
 
V astrologii je planeta Saturn, takový ten učitel, který s vámi jde do hor a učí vás pomocí té cesty. Každým krokem jste blíž cíli. Když se narodila moje dcera, prožívala jsem Saturnskou krizi neboli návrat Saturna. Začátek dalších 30let. Ale jak uchopit Saturna ve vodě? Každý den meditovat? Každý den jít do hloubky sama sebe? Ale jak? 
 
A tak od svých 29.narozenin dělám mnoho věcí, každý den. Těchto mnoho aktivit mě dostalo z depresí, z nepříjemných pocitů, z tělesných bolestí. Těchto mnoho činností co dělám (a leckdy se do toho nutím) mě přivedlo k životu, který mám teď a tady. Ten život není dokonalý, ale je to nejlepší, co jsem dosud zažila. A to se počítá.
 
Tak tedy každý den:
 
– cvičím pozdrav slunci – to je naprostá nutnost. Můj muž dokonce říká, že si mám třeba i přidat pár kol. Abych byla ještě spokojenější. Nebádám po tom kde, co a jak se ohýbá, kde se mačká jaký bod. Ale pozoruju, že ranních alespoň 10 pozdravů slunci a lehká pranajama mě připraví na další zážitky, zpružní mé tělo a uklidní mysl. Když se probudím po všelijaké noci narušované povinnostmi mateřství, je pozdrav slunci o to větší povinností. Nebudu říkat, že nejsem nemocná, protože i mé tělo si občas zavolá o pozornost a odpočinek. Ale za co dám ruku do ohně, cítím se líp. Mám raději své tělo, rozumím mu, zkrátka ho cítím. 
 
– sepisuji vděčnost – každý večer (nejhůře ráno) si sepíšu vděčnost. Minimálně tři věci, za které jsem ten den byla vděčná. To je další z bodů, které prostě nelze vynechat. Je to obraceč života naruby. Už to tak píšu asi 2 roky, nevím, ale víte kolik se najednou objeví v životě obyčejného člověka věcí, za které být vděčný? Mraky a ještě víc. Bezva objev. 
 
– sepisuju si deník – jen ve stručnosti. Zrekapitulovat si den. Dělám to asi od 15. Nejsem ten typ co by řekl: “v roce 1998 jsem potkala Pepu Vonáska”. Tak to mám napsané. Všechny milníky v životě, krásné zážitky, cesty, celý život. Takže nevím, jestli je to deník. Spíš takový rozepsaný diář? Rekapitulovník? 
 
– hraju si – většinou s dětmi, se psem, sama. Je jedno s kým. Zkrátka sytím to malé dítě, toho prdlouše v sobě. Jsem pak mnohem méně nabubřelým chodícím egem a mnohem více kreativní. Odpočatá, tvořivá. O efektech, které to má na vztahy s již zmíněnými jsem psala. A to je bonus navíc, ke kterému bych se mohla prokousávat v temnotách, na seminářích, workshopech. To dělám občas taky. Ale většinou si prostě jen hraju.
 
– inspiruju se – od kohokoliv, kdekoliv. Po světě chodí tolik skvělých lidí a všichni jsme jako součástky puzzle. “Ten umí to a ta zas tohle a všichni dohromady uděláme moc”. Tak nějak to bylo?
 
– trávím čas pro sebe – každý den musím dělat něco co mě sytí, baví, naplňuje. Prostě musím. Jinak nemůžu být dobrou mámou, manželkou, ženou, člověkem. Tanec, zpěv, tvoření, malování, čtení, pohyb, háčkování, psaní…Těch věcí je mraky. Kdybych je chtěla dělat všechny, nestačí mi 24hodin ani náhodou.
 
– trávím čas v přírodě – protože příroda má v sobě ukrytý takový moudra, že je neobsáhnou dle mýho ani ty největší knihy. V přírodě nacházím klid, pokoj, radost, V přírodě nacházím odpovědi na všechny otázky. Pohlazení na všechny rány. Příroda je dokonalá a každým krokem mi našeptává, že já jsem taky.
 
– medituji – není to určitě na programu dne každý den, ale přála bych si aby bylo. Alespoň pár minut zklidnění a ponoření se do hlubin sebe sama. 
 
Den bohužel nemá víc než 24hodin. Je tomu tak. Takže další věci občas přidám, občas uberu. Věřím, že se to bude měnit v průběhu života. Co ale jistě vím, že život se skládá z drobných momentů. Ty drobné momenty jsou cestou k velkým věcem. Mám za sebou tedy skoro 3 roky od té doby co mi moudrý Saťák (Saturn) uštědřil lekci a já se jí snažím řídit. Každý den ujdu pár krůčku nahoru. Někdy se vrátím o kus níž, ale celkově vím, věřím, cítím, že stoupám. Třeba až ke hvězdám.
 
Play Everyday aneb život užívej

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account