Nechám se inspirovat Indií a tento týden mám v plánu se pomalovat henou. Společně s dětmi z tábora v Mladoticích, kam za nimi jedu na návštěvu. Uspořádáme si tam Indický den. Zatím jsem to sama nezkoušela, ale viděla jsem postup. Není to jednoduché. Uvidíme, jaké výtvory se mi podaří namalovat a ráda se s vámi příště podělím o fotky našich výtvarných dílek. 
Tímto způsobem se zdobí ženy v Indii a v Africe.  Jde vlastně o takové dočasné tetování. Rostlina henna se rozdrtí, smíchá s dalšími ingrediencemi a vytvoří se z ní pasta, kterou lze na kůži aplikovat v oslnivě složitých vzorech. Jakmile se pasta odstraní, skvrny začnou oxidovat a během několika dní ztmavnou. Henna tedy představuje ideální alternativu pro ty, kteří se bojí závazků v podobě permanentního tetování nebo bolesti.
Vzory henny se liší od kultury ke kultuře. Arabské designy bývají spíše abstraktní, často vyobrazují květiny nebo vinnou révu. V Africe mají zase hlavní slovo jednoduchost a geometrické tvary. Naopak pro Indii jsou typické bohaté krajkové vzory.
Zkusíte to také?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account