Proč se cítíme nedostatečné?

Ve vzduchu nám létá trochu nepříjemná informace a občas sem tam na některou z nás sedne. Nedávno seděla na mě, dnes jsem o ní slyšela dvakrát a není za poslední dva měsíce jeden výklad, kde by informace o nedosdobráctví nevyvstala. Navíc si sebou neustále bere své kamarádky závist, nepřejícnost a iluzi. Tvrdá čtyřka, která když na některou z nás sedne, pěkně se zapotíme.

Najednou zapomeneme na vše, co pod našima rukama rozkvetlo a co jsme oživily a vidíme jen to, co si myslíme, že neumíme nebo co nemáme. Na hrudníku cítíme píchání od zabořeného dlouhého prstu závisti, která se nám snaží snad vlézt do srdce.

 O kolo žaludku cítíme napětí.
Tam nám usedala nepříjemná společnice – NEJSEM DOST DORBÁ a někde kolem nás poletuje pak i nepřejícnost, která je posilovaná iluzí, která nám vytváří nehezký příběh, aby se společnice NEJSEM DOST DOBRÁ mohla pěkně zabydlet a zakořenit.
Kdykoliv mě tahle čtyřka navštíví, přestanu vidět to hezké a vidím jen svět iluze, ve kterém jsou jiné ženy LEPŠÍ než já a to snad i v tom jak se usmívají. Naštěstí jsem se za ty roky, co na sobě pracuji, naučila s nimi vypořádat co nejrychleji. Přeci jen mě nebaví nechávat se okrádat o svou vlastní energii.

    •    

Mluvím o tom a to i s tou kamarádkou, kterou vidím jako sokyni.
Vyjadřuji pocity, které prožívám – vztekám se, pláču, dupu, křičím.
Přiznávám sama sobě, že žárlím a závidím.

Tohle je taková první fáze, kterou projdu. Přiznám si, že na mě sedlo nepříjemno a že tím si uvědomím, že to nejsem já. Ve chvíli, kdy projdu pocity, které ve mně byly, začnu zpracovávat příčinu toho, že si na mě nepříjemnou mohlo usednout.

Dovolila jsem to a umožnila.
Moc jsem svou pozornost zaměřila ven a málo na sebe samu a své vnitřní poklady. Hodnotila jsem se podle ostatních, které jsem si navíc vysadila na stupínky vítězů. Přestala jsem být citlivá k sobě a lynčovala jsem se za neúspěch, který vlastně nebyl neúspěchem, ale dobou klidu. Vnímala jsem své dosdobráctví pohledem zvenčí, který navíc posuzoval situaci podle naučeného vzorce z dětství – srovnávání. Ups, problém vytvořen a čtyřka mohla dosednout.
Takže jaká je cesta k setřepání těchto čtyř nepříjemnic?

    Zaměřit pozornost na sebe.
    Dovolit si prožít emoce.
    Začít být k sobě laskavá.
    Věnovat čas sobě.
    Ocenit to, co již už pod mýma rukama vzniklo.
    Udělat si něčím radost.
    Vstoupit do prostoru za očima – do bezpečného prostoru a tam načerpat enegii.*
    Osprchovat se s vědomím, že smýváte tyto nepříjemnice nejen z těla, ale i z mysli.

A tohle bude oříšek, ale ocenit práci té, se kterou jste se srovnávaly.
Nepříjemnice si ani nestačí zabalit kufry a zmizí z vašeho života pryč. Byla doba, kdy u mě bydlely tak často, že mohly u mě mít trvalý pobyt.
V dnešní době mě navštíví jen zřídka a dlouho se nezdrží. Už totiž vím, jak je důležité mít ráda samu sebe a opouštět program srovnávání se, díky tomu je i má intuice i vize, které mám silnější a silnější.
Kdy naposledy vás navštívily čtyři nepříjemnice nebo už k vám nechodí? Jestli ne, tak dávám palec nahoru (y), vy my ho pod článkem můžete oplatit. _________________________________________
*Vnitřní svět – jako když vstupujete do meditace.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account